Reklama

Reklama

Glenn R. Schiraldi, 10 prostych sposobów na poczucie własnej wartości

Praktyczny poradnik dla osób, które chcą podnieść samoocenę, pokochać siebie i uwierzyć w swoje możliwości.

Autor przekonuje, że poczucie własnej wartości to warunek zdrowego rozwoju, satysfakcjonującego życia i udanych relacji z ludźmi. Aby je osiągnąć, należy w równym stopniu zadbać o rozwój fizyczny, umysłowy i duchowy. Jak to zrobić?

 W książce znajdziesz 10 niezwykle prostych i skutecznych sposobów, dzięki którym uwierzysz w siebie, pozbędziesz się negatywnych myśli i docenisz swoją wewnętrzną wartość. Metody i ćwiczenia polecane przez autora inspirują zarówno do autorefleksji, jak i do pracy nad sobą. Wśród nich znajdziemy właściwe odżywianie, kontemplację duchową czy medytację uważności.

Reklama

Dzięki tej książce:

  • podniesiesz swoją samoocenę,
  • unikniesz złości, lęku i depresji,
  • będziesz czuć się dobrze w każdej sytuacji,
  • dowiesz się, jak dbać o ciało, umysł i rozwój duchowy.

Poczucie własnej wartości to realistyczna, doceniająca opinia o sobie. Realistyczna oznacza, że nie oszukujemy się, jesteśmy uczciwi i szczerzy wobec siebie, mamy pełną świadomość swoich słabych i mocnych stron oraz tego wszystkiego, co mieści się pomiędzy tymi dwoma biegunami. Doceniająca oznacza jednak, że nasza ogólna opinia o sobie jest dobra [...] Zdrowe poczucie własnej wartości to przekonanie, że jest się wartym tyle samo co każdy inny człowiek, ale nie więcej. (fragment I rozdziału).

 

Dane o autorze:

 Doktor Glenn R. Schiraldi jest autorem wielu książek i artykułów oraz wykładowcą. Zajmuje się zarządzaniem stresem, stresem pourazowym, samooceną, złością i lękiem.  Jest autorem wielu uznanych programów nauczania, wdrożonych w Pentagonie i na Uniwersytecie Maryland.

 

 

 

materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: poczucie własnej wartości | książka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy