Reklama

Reklama

Hiszpańskie miasteczko ma dosyć turystów. Powodem jest ich zachowanie

Niewielkie miasteczko Ribadesella położone w regionie Asturii skierowało do turystów dość nietypowy apel. W jednym z postów opublikowanych przez władze na Twitterze możemy przeczytać, że przyjezdni “podejmują ryzyko na własną odpowiedzialność”. Podobne komunikaty pojawiły się również na miejscowych tablicach ogłoszeniowych. O co dokładnie chodzi?

Zazwyczaj znajdujące się poza turystycznym szlakiem i mniej oblegane miasta starają się zachęcić turystów do odwiedzania. Nadmorskie, niezwykle urokliwe miasteczko Ribadesella nie stara się przyciągnąć turystów. Co więcej: w dość sarkastycznym ogłoszeniu skierowanym do turystów, nawołuje: “nie przyjeżdżajcie".

Oczekiwania kontra rzeczywistość

Okazuje się, że władze miały dość utyskiwań rozczarowanych turystów, których oczekiwania dotyczące wiejskiej sielanki nieco minęły się z rzeczywistością. Odwiedzający narzekali na osły, krowie odchody czy pianie koguta o poranku. “Od jednej z turystek otrzymaliśmy trzy lub cztery telefony. Narzekała w nich na koguta, który pieje o piątej rano i nie pozwala jej spać. Prosiła, żeby coś z tym zrobić" - wyjaśnia w rozmowie z “The Guardian" burmistrz miasta Ramon Canal.

Reklama

Władze Ribadesella postanowiły interweniować

W mediach społecznościowych i na tablicach ogłoszeniowych pojawił się komunikat. “Mamy tutaj dzwonnice, które regularnie dzwonią, koguty, które pieją wcześnie rano, i stada zwierząt, które mieszkają w pobliżu, a czasami noszą dzwonki, które również wydają dźwięki, traktory należące do rolników, którzy pracują, aby cię wyżywić, i utwardzone drogi, które jednak nie są autostradami. Jedź ostrożnie. Jeśli nie możesz sobie z tym poradzić, nie jesteś we właściwym miejscu".

Kto jest mile widziany w Ribadesella?

Nie oznacza to jednak,  że miejscowa ludność jest negatywnie nastawiona do odwiedzających ją turystów. Ogłoszenie skierowane jest do "mieszczuchów, którzy mają  błędne  wyobrażenie  o życiu w niewielkim miasteczku. Wszystkich innych władze miasta serdecznie zapraszają.

“Jeśli zaś, jesteś jedną z tych uprzywilejowanych osób, które potrafią to znieść, będziesz cieszyć się tym wspaniałym miejscem i doskonałymi produktami od naszych rolników i rzemieślników" - puentują władze miasta w ogłoszeniu.

*** 

Przeczytaj również: 


Smutne kulisy rozwodu brata Rozenek. Teraz to wychodzi

Poruszający wpis Wojciechowskiej. Chwyta za serce

Ludzie, którzy piją benzynę. Witajcie w spektrum picia

Zobacz również:

INTERIA.PL/ PAP Life
Dowiedz się więcej na temat: Hiszpania | letnie miasteczko

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje