Homo homini. Mały traktat etyczny

Czy wartości etyczne mają charakter obiektywny i racjonalny? Czy możliwy jest system etyczny niezależny od religii czy obyczaju, wychodzący ponad lokalne moralności?

article cover
INTERIA.PL

Autor podejmuje zarazem wiele istotnych kwestii etycznych, takich jak nietolerancja religijna, wychowanie, eutanazja czy sprawy seksu, omawia także wybrane koncepcje, od etyki Arystotelesowskiej, przez Dekalog i systemy nowożytne, aż do Deklaracji Praw Człowieka.
"Homo homini" to inspirujące i przejrzyste wprowadzenie w problematykę etyczną, a zarazem interesująca propozycja systemu etycznego, który w złożonym i pełnym konfliktów współczesnym świecie każe przede wszystkim rozpoznać w drugim człowieku samego siebie.
Antoni Domaniewski (1931) - autor aryginalnego traktatu filozoficznego "Byt i względność" (2002). Z wykształcenia muzykolog, jako Tadeusz A. Zieliński opublikował m.in. monografię Chopina, wyróżnioną w 1996 roku francuską nagrodą Prix des Muses, dzieła na temat Szymanowskiego i Bartoka, a także traktat o harmonice nowoczesnej.

Homo homoni. Mały traktat etyczny
Antoni Domaniewski

Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas