Reklama

Reklama

Incydent na trasie konduktu żałobnego z trumną królowej Elżbiety II. 22-latek zatrzymany

Przez Edynburg przeszedł w poniedziałek kondukt żałobny z trumną królowej Elżbiety II. Żałobnicy zmierzali w kierunku katedry św. Idziego, gdy znajdujący się w tłumie 22-latek zaczął krzyczeć w kierunku syna zmarłej królowej, księcia Andrzeja. Mężczyzna został zatrzymany przez szkockich funkcjonariuszy.

W poniedziałek kondukt żałobny z trumną królowej Elżbiety II przeszedł przez Edynburg. Tuż za karawanem wiozącym trumnę, podążali król Karol III, księżniczka Anna, książę Andrzej i książę Edward. Żałobnicy zmierzali w kierunku katedry św. Idziego. Na trasie konduktu zgromadziło się wielu Szkotów, którzy chcieli pożegnać brytyjską monarchinię.

Zobacz również: Styl Elżbiety II. Dlaczego królowa nosiła kolorowe kreacje i broszki?

Reklama

Incydent na trasie konduktu żałobnego z trumną królowej Elżbiety II

Przed godziną 14.00 czasu polskiego doszło do incydentu. Jeden ze znajdujących się w tłumie mężczyzn zaczął obrażać jednego z członków rodziny królewskiej. Konkretnie - idącego za trumną królowej księcia Andrzeja.

- Andrzej, jesteś chorym, starym człowiekiem!" - krzyczał 22-latek. Zebrany wzdłuż trasy tłum natychmiast zareagował. Mężczyzna został odciągnięty i przewrócony na ziemię przez innych uczestników uroczystości. Następnie do akcji wkroczyli funkcjonariusze szkockiej policji.

Zobacz również: Jak Brytyjczycy przeżywają śmierć Elżbiety II? "Wykupują pamiątki z jej podobizną"

Książę Andrzej i wielki skandal

Książę Andrzej to trzecie dziecko i drugi syn Elżbiety II i księcia Filipa. W sierpniu 2020 roku wybuchł międzynarodowy skandal z jego udziałem. Chodzi o pozew Virginii Giuffre, która zarzucała mu wykorzystywanie seksualne w 2001 roku, gdy miała 17 lat. Do przestępstw miało dochodzić w Nowym Jorku, Londynie, jak i na prywatnej wyspie Jeffreya Epsteina na Wyspach Dziewiczych.

Kobieta miała znajdować się wówczas w licznej grupie dziewcząt, które amerykański miliarder Jeffrery Epstein, wabił obietnicami pracy, a później oferował jego wpływowym przyjaciołom. Przypomnijmy, że miliarder został oskarżony o wykorzystywanie seksualne i nakłanianie do prostytucji. Książę Andrzej zaprzecza, ze miał cokolwiek wspólnego ze sprawą.

Początkiem 2022 roku książę zrezygnował z królewskich patronatów i tytułów wojskowych. W połowie lutego książę Andrzej i Virginia Giuffre zawarli ugodę, na mocy której książę musiał wypłacić jej wielomilionowe odszkodowanie.

***

Zobacz również:

Królowa Elżbieta kochała pieski tej rady. Co się stanie z nimi teraz?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Królowa Elżbieta II | kondukt żałobny

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy