Reklama

Reklama

Jak dobrze znasz mapę Europy? Rozpoznaj kraj po konturach

Kto z was pamięta stresujący moment z czasów szkolnych, gdy na lekcjach geografii przed całą klasą należało wskazywać na mapie konkretne kraje? Prawdopodobnie niewielu z was tęskni za tego typu atrakcjami, jednak teraz możecie sprawdzić swoją wiedzę w przyjaźniejszych warunkach. Przed wami mały sprawdzian ze znajomości europejskich krajów. Czy rozpoznacie je po konturach?

Nauka geografii to nie tylko znajomość mapy. Dzięki wiedzy zdobytej dzięki tej dziedzinie nauki poznajemy zwyczaje panujące w danych krajach, nabywamy umiejętność odnajdywania się w terenie, swobodniej czujemy się również podczas podróży. Jednak znajomość mapy, choć może nie jest kluczowa w życiu codziennym, przydaje się w różnych sytuacjach. 

Jak dobrze znasz mapę Europy?

Nikt w dorosłym życiu nie zada ci pytania, czy dobrze pamiętasz materiał opanowany na lekcjach geografii w szkole. Jeśli jednak chcesz przekonać się, ile pamiętasz, rozwiąż quiz ze znajomości mapy Europy. Uwaga: nie należy on do najprostszych, zmierzysz się bowiem z dziesięcioma konturami krajów. Jeśli jednak odgadniesz większość, zyskasz prawdziwy powód do dumy.

Reklama

Zobacz również:

QUIZ: "Czy się stoi, czy się leży..." Kultowe powiedzenia i absurdalne hasła PRL. Pamiętasz? 

QUIZ: Do tych wieczorynek zasypiała cała Polska. Jak dobrze je znasz? 

Boomer, millenials, czy generacja Z? Wielki quiz pokoleniowy [Psychotest]

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: mapa europy | Europa | geografia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy