Reklama

Jak pozbyć się muszek owocówek z kuchni? Mamy sposoby!

Gdy już się zalegną, stają się prawdziwym utrapieniem. Wtedy też zaczynamy się zastanawiać jak pozbyć się muszek owocówek z kuchni. Istnieją na to bardzo skuteczne sposoby.

Wydaje się, że muszki owocówki biorą się znikąd. Gdy tylko pozostawimy gdzieś lubiany przez nie pokarm, zaczynają roić się w całej kuchni i to od razu w sile batalionu. Te owady wykluwają się z jajeczek niewidocznych gołym okiem, a każda muszka jest w stanie złożyć ich nawet 500 w czasie swojego króciutkiego życia. Wcześniej czy później każdy z nas spotka się z ich niezapowiedzianą wizytą. Co wtedy robić?  

Jak pozbyć się muszek owocówek z kuchni?

  • Gruntowne sprzątanie - to pierwszy krok, który powinniśmy podjąć. Wytarcie i wyczyszczenie blatów i podłogi pozwoli nam usunąć nawet mikroskopijne resztki jedzenia, które wabią muszki owocówki.  
  • Mycie owoców i warzyw po powrocie ze sklepu, pozwoli nam pozbyć się muszek, które często kryją się w tych produktach. Po zakupie przechowuj owocowo-warzywne zakupy w lodówce lub zamkniętym pojemniku, co ograniczy do nich łatwy dostęp. 
  • Regularnie wyrzucaj owoce i warzywa, gdy zaczynają się w nich procesy gnicia. Muszki bardzo cenią sobie owoce “drugiej świeżości". 
  • Nie pozostawiaj w pomieszczeniach otwartych butelek i innych pojemników z alkoholem. Zapach wina i piwa przyciąga niechciane insekty.
  • Resztki jedzenia zawijaj w woreczki i regularnie wyrzucaj śmieci, gdyż tam muszki bardzo lubią się namnażać. 
  • Domowe pułapki to także dobry sposób walki z plagą małych dręczycieli. Wystarczy przygotować pojemnik z małą ilością alkoholu, bądź pokrojonym owocem, a następnie przykryć go folią kuchenną, w której następnie zrobimy wykałaczką małe otwory. Zwabione zapachem smakołyków muszki nie będą umiały się wydostać. Można przygotować również zabójczą dla nich mieszankę octu i płynu do mycia naczyń.  
  • Mięta i bazylia rosnące w doniczkach w kuchni działają odstraszająco na muszki. 

***

Przeczytaj także: 

Pięć stworzeń, które mogą wypełznąć z twojej toalety

Reklama

Szczury zagnieździły się pod posadzką domu. "Walczymy z plagą"

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: muszki owocówki | co odstrasza muszki owocówki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy