Reklama

Reklama

Jak wyglądają wesela w Wielkiej Brytanii? Tiktokerka wyjawiła zaskakujące fakty

W Polsce para młoda wraz z rodziną robi wszystko, aby ich goście bawili się na weselu jak najlepiej. A jak jest w Wielkiej Brytanii? Okazuje się, że trochę inaczej, o czym opowiedziała pewna polska tiktokerka mieszkająca na Wyspach.

Wesela w Polsce to dla wielu osób wciąż wielkie wydarzenie, tradycja i coś, bez czego nie wyobrażają sobie ślubu. Nieraz gości jest bardzo dużo, a impreza niezwykle huczna. Przy rosnącej inflacji to naprawdę duży wydatek, do którego parze młodej dokładają się rodzice.

Wesele w Wielkiej Brytanii

Okazuje się, że nie wszędzie wesela są organizowane z taką pompą jak w Polsce. Pewna Polka, która była gościnią na brytyjskim weselu, podzieliła się swoimi wrażeniami na TikToku. Kobieta pokazała stół, na którym... niewiele się znajdowało.

"Nic na tym weselu nie ma. Ani jedzenia, ani picia. Za wszystko muszą sobie zapłacić sami" - tłumaczy tiktokerka. Goście sami muszą zapewnić sobie jedzenie oraz alkohol i inne napoje. W Polsce taka sytuacja byłaby nie do pomyślenia.

Reklama

Pojawia się zatem pytanie, jak wobec tego wygląda sytuacja z kopertami, które najczęściej daje się w prezencie parze młodej. W Polsce goście niebędący bliską rodziną dają zwyczajowo kwotę na pokrycie tzw. talerzyka od każdej osoby. Tiktokerka mówi, że w Wielkiej Brytanii każdy daje tyle, ile uważa za słuszne.

***

Zobacz również:

Jak pobudzić hortensje do kwitnienia?

Wzmacnia antykleszczową barierę. Posadź ją koniecznie na balkonie

Katarzyna Zdanowicz w szczerych rozmowach. Podcast "Zdanowicz. Pomiędzy wersami"

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wesele | TikTok

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy