Jędrne kaktusy

Wawrzyniec Prusky to nick, czyli internetowy pseudonim Pawła Klimczaka (ur. w 1974 r.), pod osłoną którego autor porusza się po sieci.

Niewątpliwie na wybór zarówno nicka, jak i imienia dla bohatera bloga, który pisze regularnie od 2004 roku, miały dziesiątki seansów barejowskiego "Misia". Uwielbienie dla pełnego absurdu poczucia humoru typowego dla twórczości Barei, Monty Pythona, Simpsonów i Kabaretu Starszych Panów przefiltrowane i przełożone na język bloga opowiadającego o losach zwykłej rodziny, ku zaskoczeniu autora, zaowocowało tysiącami czytelników i tytułem najlepszego bloga roku 2005 portalu Onet. Od tego czasu ilość osób śledzących losy Wawrzyńca stale rosła, podobnie jak liczba próśb o książkowe wydanie zebranych w blogu opowiadań od tych, którzy bardziej cenią sobie tradycyjną formę przyswajania literatury, i nie byli stanie poświecić wielu godzin na zapoznanie się z historią Pruskich za pośrednictwem monitora.

Reklama

Sam autor pytany, ile blogowego Wawrzyńca jest w prawdziwym Pawle konsekwentnie twierdzi, że absolutnie nic, ponieważ jest to postać od początku do końca zmyślona. Niestety czytelnicy równie konsekwentnie nie dają wiary tym wyjaśnieniom wiedząc, że autor zmyśla.

"Jędrne kaktusy", autor: Wawrzyniec Prusky, Wydawnictwo: ZYSK i S-ka.

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje