Reklama

Reklama

Jest kierowniczką budowy. Narzeka, że mężczyźni nie traktują jej poważnie

Autumn Westfall na co dzień musi zmagać się ze stereotypami dotyczącymi płci. Kobieta pracuje jako kierownik budowy. Jej delikatny, subtelny wygląda sprawia, że mężczyźni podczas służbowych spotkań nie traktują jej poważnie. Westfall stara się wykonywać swoje obowiązki jak najlepiej i nie przejmować nieprzyjemnymi komentarzami. Zaznacza jednak, że jest to trudne. Chce, by wreszcie doceniono jej doświadczenie i umiejętności.

Współpracownicy nie traktują jej poważnie. Ma tego dość

Westfall na TikToku opowiedziała o tym, jak trudno jest pracować w branży zdominowanej przez mężczyzn. Jest świadoma swojego potencjału i uważa się za profesjonalistkę. Jednak, pomimo imponującego doświadczenia, współpracownicy nie zawsze traktują ją poważnie. Bywa, że skupiają się na jej wyglądzie, jednocześnie zapominają o tym, jaką pełni funkcję. Westfall ma tego dość.

Wybierając kierunek edukacji Autumn miała świadomość tego, że w przyszłości przyjdzie jej pracować w  męskim gronie. Nie wiedziała jednak,  że będzie to takie wyczerpujące psychicznie. Westfall na każdym kroku musi udowadniać, że ma do zaoferowanie o wiele więcej niż piękne ciało. Jest subtelną blondynką i pracownicy budowy często żartują z niej, zamiast darzyć ją szacunkiem. 

Reklama

Jest kobietą w męskim świecie. Z takimi problemami musi się mierzyć

Westfall  opublikowała na Tiktoku film, w którym opisuje, z jakimi trudami spotyka się codziennie w trakcie pracy. Nagranie w okamgnieniu zdobyło setki tysięcy wyświetleń.

Westfall  zaznaczyła, że walczy o to, by kobiety w branżach zdominowanych przez mężczyzn były traktowane odpowiednio między innymi dla swoich córek. Jako matka chciałaby bowiem, aby jej pociechy mogły w przyszłości wybrać ścieżki kariery bez obaw o to, że ze względu na płeć nie będą traktowane profesjonalnie.

W komentarzach pod filmem Westfall nie zabrakło słów wsparcia. Wiele internautek podzieliło się swoimi historiami, analogicznymi do tych, które przytoczyła Autumn. Użytkownicy aplikacji zgodnie uznali, że w kwestii równouprawnienia jeszcze wiele jest do zrobienia.

***
Przeczytaj również:


Wietrzenie mieszkania zimą. Często o nim zapominamy, a to błąd!

Anita Sokołowska: Codzienne rytuały się u mnie nie sprawdzają

Zobacz również: 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje