Kiedy wypłaty grudniowych świadczeń emerytalnych i 500 plus? Podano konkretne terminy

Kiedy w grudniu wypłaty emerytur i 500 plus? Urzędnicy zapowiadają, że wpłyną na konta jeszcze przed świętami. Biorąc pod uwagę szalejącą drożyznę to zdecydowanie dobra wiadomość. ZUS podał dokładne terminy wypłaty świadczeń, o czym poinformował „Fakt”.

ZUS podał konkretne daty wypłaty grudniowych świadczeń. Uspokaja, że dotrą do wszystkich przed świętami
ZUS podał konkretne daty wypłaty grudniowych świadczeń. Uspokaja, że dotrą do wszystkich przed świętami123RF/PICSEL

Wypłata świadczeń jak 500 plus czy emerytur realizowana jest przez ZUS w kilku terminach. Na wsparcie dla rodziców nie zawsze trzeba czekać do końca miesiąca, jednak w kiepskiej sytuacji są emeryci i renciści - część z nich wypłaty otrzymuje dopiero 25. dnia miesiąca. W przypadku grudnia dzień ten przypada na Boże Narodzenie - seniorzy obawiają się więc, że pieniądze wpłyną do nich dopiero po świętach.

Nie ma się co dziwić - grudzień to miesiąc intensywnych wydatków, a przy obecnej drożyźnie każdy liczy na jak najszybszy wpływ gotówki. Jak czytamy na portalu "Fakt", ZUS postanowił rozwiać wątpliwości i poinformował o konkretnych datach wypłaty grudniowych świadczeń.

Emeryci i renciści, którzy zwykle swoje świadczenie otrzymują 25. dnia miesiąca, nie muszą się obawiać, że w grudniu dostaną je dopiero po Świętach Bożego Narodzenia. Zakład Ubezpieczeń Społecznych zadbał o to, by wszystkie te osoby otrzymały emerytury i renty najpóźniej 23. grudnia.
podała prof. Gertruda Uścińska prezes ZUS dla "Faktu"

Kiedy w grudniu 2022 ZUS wypłaci emerytury?

Terminy, w jakich Zakład Ubezpieczeń Społecznych realizuje wypłaty emerytur, są ściśle określone. Jest to 1., 5., 6., 10., 15., 20. i 25. dzień każdego miesiąca. Dla wielu seniorów świadczenia grudniowe są jedną wielką niewiadomą - z uwagi na dwa dni świąteczne, nie mają oni pewności czy będą mogli korzystać z pieniędzy przed Bożym Narodzeniem. ZUS uspokaja, że emerytury w przypadku dni poprzedzających tegoroczne święta będą wypłacane bez zmian. Jeśli chodzi natomiast o grupę osób, otrzymujących wypłaty 25. dnia miesiąca, pieniądze otrzymają oni najpóźniej w czwartek, 23 grudnia.

Co do terminu wypłaty największe obawy mają emeryci, którzy dostają pieniądze 25. dnia miesiąca
Co do terminu wypłaty największe obawy mają emeryci, którzy dostają pieniądze 25. dnia miesiąca123RF/PICSEL

500 plus w grudniu 2022. Kiedy można się spodziewać?

ZUS od czerwca br. zajmuje się też wypłacaniem świadczeń 500 plus, przyjmując taką samą zasadę jak w przypadku emerytur. Świadczenia dla rodzin są realizowane w następujące dni: 2., 4., 7., 9., 12., 14., 16., 18., 20. i 22. Czy w grudniu wszystkie te terminy pozostaną bez zmian?

W przypadku rodziców otrzymujących świadczenia 2 i 4 grudnia, powinni oni mieć je już na koncie. Pozostałe daty: 7., 9., 12., 14.,16 i 18. zostaną zachowane jak dotychczas. Jeśli chodzi natomiast o ostatnie przelewy, ZUS zapewnia, że dotrą do wszystkich przed wigilią.  

206 km do Świąt
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas