Klienci wściekli na Lidla i Biedronkę. "Tylko dla matek z dziećmi"

Popularne dyskonty Lidl i Biedronka od lat prowadzą zażartą walkę o konsumentów, która w ostatnich miesiącach zdecydowanie przybrała na sile. Oprócz proponowanych promocji i kart lojalnościowych konkurenci mają jeszcze jeden, wspólny mianownik – brak toalet dla swoich klientów. Taka sytuacja ma miejsce w dwóch placówkach w Rzeszowie.

Klienci Lidla i Biedronki z Rzeszowa narzekają, że w dwóch tamtejszych sklepach nie można skorzystać z toalet
Klienci Lidla i Biedronki z Rzeszowa narzekają, że w dwóch tamtejszych sklepach nie można skorzystać z toalet123RF/PICSEL

Klienci skarżą się na brak toalet w Biedronce i Lidlu

Klienci narzekają na brak dostępnych dla nich toalet w dwóch marketach - Lidlu i Biedronce w Rzeszowie - informuje serwis Nowiny24.pl. Mowa o Lidlu stojącym przy ul. Aleja Armii Krajowej oraz o Biedronce przy ul. Budziwojskiej w stolicy Podkarpacia.

Portal Nowiny24 otrzymał od swoich czytelników i zarazem klientów dyskontów informacje, z których jasno wynika, że zarówno w Lidlu jak i Biedronce nie da się skorzystać z toalet.

"Problem dotyczy, rzeczy niby błahej, ale jak bardzo istotnej dla klientów, czyli toalety w dyskontach. Byłam w sklepie Lidl w Rzeszowie tuż przy szpitalu wojewódzkim nr 2. Na moje pytanie, czy mogę skorzystać z toalety, dowiedziałam się, od kasjerki, że w sklepie nie ma ubikacji" - mówi na łamach serwisu jedna czytelniczek.

Jak się jednak później okazało - toalety, owszem są, ale sklep nie pozwala klientom z nich korzystać - miał przyznać kierownik dyskontu. Klienci marketów zwracają uwagę, że takie działanie jest niezgodne z prawem, ponieważ przepisy nakazują uruchomienie toalety w pomieszczeniach handlowych powyżej 100 m kw. Ponadto w obiektach powyżej 1000 m kw., powinno się również znajdować pomieszczenie dla matki z dzieckiem.

Lidl i Biedronka zareagowały na oburzenie swoich klientów
Lidl i Biedronka zareagowały na oburzenie swoich klientówMarek BazakEast News

Lidl i Biedronka reagują na skargi klientów

Dziennikarze serwisu Nowiny24.pl zwrócili się do przedstawicieli Lidla i Biedronki z prośbą o wyjaśnienie, dlaczego klienci dyskontów w Rzeszowie nie mogą korzystać z toalet na terenie sklepów.

"Sklep powstał przed wydaniem rozporządzenia o obowiązku zapewnienia ogólnodostępnych sanitariów w budynkach użyteczności publicznej. Z uwagi na ten fakt obiekt nie posiada wewnętrznej toalety dla klientów. Sieć Biedronka jest również najemcą tego lokalu i nie ma możliwości ingerowania w zmiany budowlane obiektu. Pragnę podkreślić, że gdy tylko jest to możliwe, staramy się wyposażyć sklepy w toalety" - powiedziała na łamach serwisu Iwona Rejman, starszy menedżer sprzedaży w sieci Biedronka odpowiedzialna za sklepy w Rzeszowie.

Natomiast przedstawiciele Lidla przy alei Armii Krajowej w Rzeszowie twierdzą, że jest tam toaleta, z której bez problemu mogą korzystać klienci dyskontu. Dziennikarze serwisu Nowiny24 postanowili sprawdzić, czy faktycznie toaleta jest tam dostępna. Na pytanie o toaletę usłyszeli od personelu dyskontu, że jest dostępna, ale wyłącznie dla dzieci i matek z dziećmi.

"Zbliżenia". Chris Cugowski o swojej muzycznej drodze i o tym jak trafił do serialu „Bridgertonowie”INTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas