Reklama

Reklama

Klimatyczne lata 90. Jak dobrze je pamiętasz? Sprawdź się w naszym quizie

Lata 90. Kultowe, magiczne, klimatyczne. To tylko kilka określeń, które najczęściej pojawiają się na myśl o tym specyficznym czasie. Powracamy do lat 90. z nostalgią – to czasy pierwszych miłości, niezapomnianych koncertów, podwórkowych szaleństw, rozmów na trzepaku, rozciągniętych swetrów czy pierwszego, wymarzonego walkmana. Ach, kiedyś, to życie smakowało inaczej i wielu z was się z tym zgodzi. "Nie żyliśmy w biegu, cieszyliśmy się chwilą, radości płynęły z małych drobiazgów, a siła z jedności" - napisała kiedyś jedna z internautek. Macie ochotę na małą wycieczkę do przeszłości? Zapraszamy! Sprawdźcie, jak dobrze pamiętacie lata 90. Czy uda wam się zdobyć max punktów?

Lata 90. Jak dobrze pamiętasz te czasy? Sprawdź się w naszym quizie

W ciągu minionych 30 lat świat zmienił się nie do poznania

Nabraliście ochoty na jeszcze więcej wspomnień? Już w sobotę, 27 sierpnia 2022 r. Telewizja Polsat zaprasza na Magiczne Zakończenie Wakacji - porywający koncert, jakiego jeszcze nie było - największe letnie przeboje ostatnich trzech dekad.

To, jak przyznają organizatorzy, będzie niezapomniany weekend. Sobotni koncert to sentymentalna podróż przez ostatnie trzy dekady. 

- Ruszymy na wyprawę przede wszystkim muzyczną, ale nie tylko! Przecież w ciągu minionych 30 lat świat zmienił się nie do poznania. Czy można wyobrazić sobie wakacje bez telefonu? Albo pracę bez laptopa? Urlopowicze nie wysyłają już pocztówek, a fani muzyki nie używają discmanów - funkcje te spełnia jedno mieszczące się w kieszeni spodni urządzenie - popularna "komórka". Podczas koncertu przypomnimy wszystkie wynalazki, które w tym czasie podbiły świat, podobnie jak przeboje, które usłyszymy tego wieczoru - zapowiadają organizatorzy wydarzenia. 

Reklama

Magiczne Zakończenie Wakacji w Polsacie

W sobotę razem z Lady Pank będziemy obchodzić podwójny jubileusz: 40-lecia zespołu i 30 lat od wydania piosenki "Zawsze tam, gdzie Ty"Grupa zaśpiewa też hit "Mniej niż zero" - przebój tak dobry, że potrafi go zanucić kilka pokoleń Polaków. 

W kieleckim amfiteatrze zaśpiewają także artyści, których piosenki przez lata rozbrzmiewały na antenie partnera tegorocznego koncertu - Radia ZET - i wielokrotnie podbijały szczyty kultowej listy przebojów tej stacji.  Usłyszymy m.in. Andrzeja Piasecznego, Big Cyc,  Annę Wyszkoni czy Dodę.  O współczesny klimat zadbają natomiast dwie księżniczki rumuńskiego popu - Minelli i Olivia Addams, a także fiński zespół The Rasmus, którego hit "In the Shadows" ma w serwisie YT prawie 100 milionów odsłon i wciąż jest grany w radiowych stacjach oraz nasza rodzima różowowłosa, eteryczna piosenkarka bryska.

 - mówi Dyrektor Programowa Polsatu Nina Terentiew.

- Polsat to odrobinę młodszy medialny brat Radia ZET, którego 30-lecie wypadło w 2020 roku, kiedy to nie organizowano dużych wydarzeń. Dlatego tym bardziej się cieszę, że w jubileuszowym roku Polsatu jesteśmy partnerem dużego koncertu, podczas którego zabrzmią na żywo przeboje ostatnich trzech dziesięcioleci i wystąpią największe gwiazdy - mówi Mariusz Smolarek, redaktor naczelny Radia ZET.

W niedzielę, 28 sierpnia najbardziej znane kabarety w Polsce podsumują kończące się wakacje. Wystąpią między innymi: Kabaret Moralnego Niepokoju z Robertem Górskim i Mikołajem Cieślakiem na czele, Nowaki, K2, Paranienormalni, Zdolni i Skromni oraz Szymon Łątkowski i niezrównana, niemająca litości dla nikogo - Ewa Błachnio. Galę poprowadzą Kabaret Skeczów Męczących i aktorka Karolina Gorczyca. O oprawę muzyczną zadba zespół The Jobers. 

Magiczne Zakończenie Wakacji 27 i 28 sierpnia od godziny 20.00 w Polsacie!                                                                                                                                                  

 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: lata 90.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama