Reklama

Reklama

Kto jest najgorszym kierowcą? To zależy od... znaku zodiaku

Czy to, jak radzimy sobie za kierownicą ma związek z naszym znakiem zodiaku? Ci, którzy nie wierzą w horoskopy, prawdopodobnie popatrzą na ten tekst z przymrużeniem oka. Tymczasem serwis mfind.pl obliczył, jak znak zodiaku kierowcy ma się do liczby szkód, które przytrafiają mu się za kierownicą.

Każdy ze znaków zodiaku ma swoje cechy charakterystyczne - lew lubi rządzić, ryby są marzycielskie a wagi - opanowane. Czy charakterystyka naszego znaku zodiaku ma wpływ na to, jakimi kierowcami jesteśmy? Serwis ubezpieczeniowy mfind.pl postanowił to sprawdzić, opierając się o dane. Zestawiono ponad 220 tys. kalkulacji polis ubezpieczeniowych, wykonanych przez klientów w serwisie mfind.pl. Porównano więc dane o stłuczkach i wypadkach, które kierowcy mają na koncie, a także wysokości OC z ich datami urodzenia, a więc znakami zodiaku.

Reklama

Co wyniknęło z tego zestawienia?

Baran

Barany to życiowa energia i ognisty temperament, który daje o sobie znać także na drodze. Barany lubią, kiedy w ich życiu sporo się dzieje, nie znoszą stania w korkach i kierowców, którzy jeżdżą jak ostatnie ofermy. Czy powodują więcej wypadków? Z zestawienia wynika, że kierowcy spod tego znaku płacą nieco wyższe OC niż inne znaki, a więc częściej niż innym znakom przydarzają im się stłuczki. Szczególnie mężczyznom.

Byk

Byki to ludzie ceniący sobie poczucie bezpieczeństwa i mocno stąpający po ziemi. Cechuje ich upór, dążenie do celu, nastawienie na sukces, ale także skupienie i koncentracja na działaniu, które bardzo przydaje się za kierownicą. Byki jeżdżą spokojnie, pewnie i bezpiecznie. Efekt? Bykom przydarza się bardzo mało wypadków.

Bliźnięta

Bliźnięta są niezwykle towarzyskie i gadatliwe, również za kierownicą. Choć są dobrymi kierowcami, nie skupiają się zbyt mocno na prowadzeniu samochodu, lubią podczas jazdy konwersować z pasażerami lub odbyć pasjonującą rozmowę telefoniczną. W związku z tym, stłuczki zdarzają im się statystycznie częściej, niż kierowcom spod innych znaków. Szczególnie bliźniętom w wersji żeńskiej.

Rak

Osoby spod tego znaku są delikatne i wrażliwe, co czyni z nich odpowiedzialnych kierowców, pozbawionych brawury i potrzeby szarżowania. Jeżdżą ostrożnie, szanują samochody, w sytuacjach konfliktowych na drodze unikają konfrontacji. Mają najmniej wypadków spośród wszystkich znaków zodiaku.

Lew

Lew to król zwierząt i król zodiaku. Lubi rządzić, bywa nerwowy, łatwo wpada w furię. Lwy za kierownicą mają skłonność do brawury i ryzyka, szczególnie męscy przedstawiciele tego znaku. Jak pokazują statystyki mfind.pl - panowie spod znaku lwa mają więcej szkód na drodze, płacą też wyższe składki za OC. Panie, co ciekawe, jeżdżą spokojniej.

Panna

Pilne i pedantyczne panny lubią czuć, że kontrolują sytuację. Za kierownicą zachowują się w sposób opanowany, jeżdżą spokojnie i przepisowo. Jak pokazuje jednak raport mfind.pl, powodują jednak więcej wypadków niż wynosi średnia innych znaków. Dlaczego? Wygląda na to, że gorzej odnajdują się w sytuacjach stresowych na drodze i łatwiej tracą nad sobą kontrolę, gdy coś idzie nie po ich myśli.

Waga

Osoby spod znaku wagi są opanowane, wyważone, dążące do równowagi i spokoju. Na drodze nie rywalizują, nie szukają uznania, rzadko chcą cokolwiek komukolwiek udowadniać. Jeżdżą spokojnie i pewnie. Czy oznacza to, że powodują niewiele wypadków? Tak, przynajmniej jeśli chodzi o mężczyzn spod tego znaku. Panie-wagi mają więcej niż przeciętna wypadków na drodze. Może próbują być na drodze zbyt delikatne i taktowne?

Skorpion

Zarówno w życiu jak i na drodze skorpiony to osoby o mocnym charakterze i skrajnych uczuciach. Są zaborcze, skłonne do gniewu, pamiętliwe. Bliskie im jest drogowe ryzykanctwo, łamanie przepisów i skłonność do konfliktów. Choć mają wielkie upodobanie do niebezpiecznej jazdy, potrafią też zapanować nad emocjami, co pozwala im uniknąć wielu wypadków. Jak wypadają w statystykach wypadków? Panowie nie odbiegają od średniej wypadkowości innych znaków. Paniom stłuczki zdarzają się znacznie częściej.

Strzelec

Strzelec kocha być w ruchu, lubi gdy coś się dzieje i zmienia, jest więc urodzonym kierowcą. Ma też wysoką potrzebę szaleństwa, którą często spełnia właśnie za kierownicą. Jeśli więc spotkasz drogowego wariata, bardzo możliwe, że jest to właśnie strzelec. Jak obliczono, mężczyźni spod tego znaku powodują najwięcej wypadków wśród wszystkich znaków zodiaku. Co ciekawe, paniom- strzelcom wypadki zdarzają się najrzadziej.

Koziorożec

Jaki jest koziorożec? Racjonalny, skupiony na celu, twardo stąpający po ziemi. Jaki jest koziorożec za kierownicą? Opanowany, pozbawiony pokusy prędkości, planujący, przewidujący, może nawet trochę zbyt asekurancki. Ma to jednak swoje zalety: koziorożcom przydarza się znacznie mniej stłuczek i wypadków niż wszystkim innym znakom zodiaku.

Wodnik

Wodniki są ciekawe świata, zafascynowane wynalazkami i zdobyczami techniki, co sprawia, że zwykle dobrze czują się za kierownicą. Ten znak, jak żaden inny, ceni sobie wolność, a posiadanie własnego samochodu i umiejętność prowadzenia go daje bardzo dużą dawkę wolności - można pojechać w siną dal, zwiedzać, poznawać nowe miejsca i żyć na własnych zasadach. Wszystko to wodnik kocha najbardziej na świecie.

Myli się jednak ten kto myśli, że pogrążony w swoich myślach wodnik powoduje sporo wypadków. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni spod tego znaku trzymają się raczej środka stawki. Płacą też przeciętnie wysokie OC.

Ryby

Marzycielskie, działające pod wpływem intuicji i pogrążone w swoich rozmyślaniach ryby dobrze czują się za kierownicą, szczególnie na długich trasach - mają wtedy okazję swobodnie porozmyślać. Za kółkiem są jednak skupione, czujne i przewidujące. Bacznie obserwują sytuację i na bieżąco analizują to, co widzą. Dzięki temu wypadki zdarzają im się naprawdę rzadko - wynika z zestawienia mfind.pl.

Zgadzacie się z wynikami tego zestawienia? Czy opis waszego znaku zodiaku okazał się trafny?


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: horoskop | znaki zodiaku | kierowca

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje