Reklama

Reklama

Kto jest najgorszym kierowcą? To zależy od... znaku zodiaku

Czy to, jak radzimy sobie za kierownicą ma związek z naszym znakiem zodiaku? Ci, którzy nie wierzą w horoskopy, prawdopodobnie popatrzą na ten tekst z przymrużeniem oka. Tymczasem serwis mfind.pl obliczył, jak znak zodiaku kierowcy ma się do liczby szkód, które przytrafiają mu się za kierownicą.

Każdy ze znaków zodiaku ma swoje cechy charakterystyczne - lew lubi rządzić, ryby są marzycielskie a wagi - opanowane. Czy charakterystyka naszego znaku zodiaku ma wpływ na to, jakimi kierowcami jesteśmy? Serwis ubezpieczeniowy mfind.pl postanowił to sprawdzić, opierając się o dane. Zestawiono ponad 220 tys. kalkulacji polis ubezpieczeniowych, wykonanych przez klientów w serwisie mfind.pl. Porównano więc dane o stłuczkach i wypadkach, które kierowcy mają na koncie, a także wysokości OC z ich datami urodzenia, a więc znakami zodiaku.

Reklama

Co wyniknęło z tego zestawienia?

Baran

Barany to życiowa energia i ognisty temperament, który daje o sobie znać także na drodze. Barany lubią, kiedy w ich życiu sporo się dzieje, nie znoszą stania w korkach i kierowców, którzy jeżdżą jak ostatnie ofermy. Czy powodują więcej wypadków? Z zestawienia wynika, że kierowcy spod tego znaku płacą nieco wyższe OC niż inne znaki, a więc częściej niż innym znakom przydarzają im się stłuczki. Szczególnie mężczyznom.

Byk

Byki to ludzie ceniący sobie poczucie bezpieczeństwa i mocno stąpający po ziemi. Cechuje ich upór, dążenie do celu, nastawienie na sukces, ale także skupienie i koncentracja na działaniu, które bardzo przydaje się za kierownicą. Byki jeżdżą spokojnie, pewnie i bezpiecznie. Efekt? Bykom przydarza się bardzo mało wypadków.

Bliźnięta

Bliźnięta są niezwykle towarzyskie i gadatliwe, również za kierownicą. Choć są dobrymi kierowcami, nie skupiają się zbyt mocno na prowadzeniu samochodu, lubią podczas jazdy konwersować z pasażerami lub odbyć pasjonującą rozmowę telefoniczną. W związku z tym, stłuczki zdarzają im się statystycznie częściej, niż kierowcom spod innych znaków. Szczególnie bliźniętom w wersji żeńskiej.

Rak

Osoby spod tego znaku są delikatne i wrażliwe, co czyni z nich odpowiedzialnych kierowców, pozbawionych brawury i potrzeby szarżowania. Jeżdżą ostrożnie, szanują samochody, w sytuacjach konfliktowych na drodze unikają konfrontacji. Mają najmniej wypadków spośród wszystkich znaków zodiaku.

Lew

Lew to król zwierząt i król zodiaku. Lubi rządzić, bywa nerwowy, łatwo wpada w furię. Lwy za kierownicą mają skłonność do brawury i ryzyka, szczególnie męscy przedstawiciele tego znaku. Jak pokazują statystyki mfind.pl - panowie spod znaku lwa mają więcej szkód na drodze, płacą też wyższe składki za OC. Panie, co ciekawe, jeżdżą spokojniej.

Panna

Pilne i pedantyczne panny lubią czuć, że kontrolują sytuację. Za kierownicą zachowują się w sposób opanowany, jeżdżą spokojnie i przepisowo. Jak pokazuje jednak raport mfind.pl, powodują jednak więcej wypadków niż wynosi średnia innych znaków. Dlaczego? Wygląda na to, że gorzej odnajdują się w sytuacjach stresowych na drodze i łatwiej tracą nad sobą kontrolę, gdy coś idzie nie po ich myśli.

Dowiedz się więcej na temat: horoskop | znaki zodiaku | kierowca

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje