Reklama

Reklama

Mademoiselle Chanel, Christopher W. Gortner

Widzę odwieczny konflikt między skromną dziewczyną, którą kiedyś byłam, a legendą, którą celowo wykreowałam, żeby nikt nie mógł zajrzeć w moje serce - mówiła Coco Chanel.


Kim naprawdę była? Wielką wizjonerką, niemieckim szpiegiem, namiętną dziewczyną poszukującą uczucia? Z powieści "Mademoiselle Chanel" wyłania się obraz kobiety pełnej pasji, wdzięku i uroku, której sława i fortuna nie uchroniły przed złamanym sercem.

Coco Chanel - ikona mody i stylu, legenda

  • Zaprojektowała pierwszy na świecie kostium kąpielowy dla kobiet, który składał się z rybaczek i zwiewnej tuniki. Lansowała też modę na opaloną cerę.
  • Była niemieckim szpiegiem, zarejestrowanym jako agentka F-7124 i otrzymała pseudonim Westminster.
  • Coco była również zaciekłą antysemitką. Pod koniec lat 30. projektantka finansowała nawet antysemickie pismo "Le Temoin".
  • Stworzyła zupełnie nową kolekcję niezwykle stylowych ubrań dla kobiet. Najsłynniejsza ze wszystkich jest klasyczna "mała czarna".
  • Gabrielle, bo tak nazywała się naprawdę Coco, spędziła wraz z siostrami 6 lat w sierocińcu w Aubazinie, który prowadziły siostry Najświętszego Serca Marii. Tam nauczyła się szyć.
  • Stworzyła najbardziej uwodzicielski zapach na świecie - Chanel No 5.

Coco Chanel - zwykła kobieta

  • Dzięki pierwszoosobowej narracji czytelnik zagląda w głąb duszy samej Coco Chanel.
  • Mimo wielu plotek i legend Coco Chanel pozostała wrażliwą kobietą, która nieustannie pragnęła prawdziwej miłości.
  • Sekrety modowego imperium: walka o markę perfum Chanel No 5, przyjaźnie i towarzystwo m.in. z Picassem, Cocteau, Verą Bate Lombardi, Churchillem oraz podróże po świecie (w tym USA).
  • W książce znakomicie zostały oddane uczucia Coco Chanel.

O autorze

Reklama

Christopher W. Gortner jest autorem poczytnych powieści historycznych i miłośnikiem historii. Zbierając materiały do książek, odbył liczne podróże, uczył się dworskich tańców i zamieszkał w zamku w Hiszpanii. Jego powieści przetłumaczono na kilkanaście języków. Zanim został poczytnym pisarzem, C.W. Gortner pracował w przemyśle modowym. Coco Chanel fascynowała go od zawsze. Teraz powraca do niej w swojej najnowszej książce, poszukując odpowiedzi na nurtujące go pytanie: jakie sekrety skrywała Coco Chanel?

Mademoiselle Chanel, Christopher W. Gortner. Wydawnictwo Między Słowami. Premiera: 7 października.

 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje