Reklama

Reklama

Melinda French Gates i McKenzie Scott przekazują 40 milionów dolarów na wsparcie kobiet

Melinda French Gates i McKenzie Scott połączyły siły. Była żona Jeffa Bezosa i wkrótce była żona Billa Gatesa zdecydowały, że przekażą aż 40 milionów dolarów, by zwiększyć siłę i wpływ amerykańskich kobiet w ciągu następnych dziesięciu lat.

Equality Can’t Wait Challenge, czyli równość nie może czekać

Equality Can’t Wait Challenge to konkurs, w którym zostały nagrodzone najlepsze pomysły na rozwiązanie problemu nierówności płci do 2030 roku. Konkurs jest organizowany przez firmę inwestycyjną Pivotal Ventures należącą do French Gates. Jednocześnie jest współfinansowany ze środków McKenzie Scott oraz fundację rodziny miliardera Lynna Schustermana.

Spośród 550 kandydatów wyłoniono czterech, którzy zaproponowali innowacyjne sposoby mające na celu poprawę życia kobiet. Nagrodzono plan stworzenia publicznie finansowanej opieki nad dziećmi. Kolejnym kreatywnym pomysłem jest organizowanie szkoleń dla kobiet, które chciałyby rozpocząć karierę programistek, a także wspieranie młodych kobiet w trakcie studiów oraz na początku kariery zawodowej. Ostatnim z nagrodzonych pomysłów jest pomoc w rozwijaniu wpływowych firm prowadzonych przez Amerykanki. 

Na realizację każdego z projektów przeznaczono 10 milionów dolarów. Podjęto także decyzję o nagrodzeniu dwóch finalistów konkursu Equality Can’t Wait Challenge. Każdy z nich otrzyma po 4 miliony dolarów na kontynuację swojego projektu.

Reklama

Pierwszy projekt zakłada zwalczanie przemocy fizycznej, seksualnej oraz innych form przemocy ze strony partnera, natomiast drugi opiera się na pomocy młodym kobietom w zwiększeniu ich aktywności politycznej. 

Czytaj więcej:

Nastia Liukin, czyli "królowa mody" na Igrzyskach Olimpiskich w Tokio

Yusra Mardini: Od ucieczki z Syrii po drogę do medalu

Joanna Przetakiewicz chwali się ekskluzywną posiadłością w hiszpańskiej prasie! „Kocham luksus”! 

Zobacz także:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje