Można zabrać nieochrzczone dziecko na mszę? Duchowny rozwiał wątpliwości

Zabieranie do kościoła nieochrzczonych dzieci to jak się okazuje, kwestia, która nurtuje wiele osób. Jedna z użytkowniczek TikToka postanowiła zadać to pytanie ks. Piotrowi Jarosiewiczowi. Duchowny od razu rozwiał wszelkie wątpliwości. Oto co powiedział.

Ks. Piotr Jarosiewicz zabrał głos w kwestii nieochrzczonych dzieci w kościele
Ks. Piotr Jarosiewicz zabrał głos w kwestii nieochrzczonych dzieci w kościeleTikTok123RF/PICSEL

Ks. Piotr Jarosiewicz na TikToku

Jego profil obserwuje niemal 280 tys. osób, a posty cieszą się sporym zainteresowaniem.

To właśnie pod nimi internauci zadają duchownemu pytania w formie komentarzy. Tym razem jedna z internautek postanowiła zapytać o przychodzenie na mszę z dzieckiem, które jeszcze nie przyjęło sakramentu chrztu. Jak się okazuje, nurtuje to spore grono osób, bo z wielu stron słyszeli, by tego unikać.

Można zabrać nieochrzczone dziecko do kościoła? Ks. Piotr Jarosiewicz odpowiada

Duchowny na pytanie dotyczące nieochrzczonych dzieci na mszy odpowiedział w formie krótkiego nagrania. Jak się okazuje, wielu może uważać to za zły pomysł ze względu na powszechne przesądy. "Czy można przychodzić? Tak, jak najbardziej. Podejrzewam, że niektórzy, nie wiem dlaczego, mówią o tym, że jest to jakiś zabobon, że przed chrztem nie można przychodzić do kościoła, że coś się stanie z dzieckiem" - stwierdził.

Ksiądz Piotr Jarosiewicz dodał, że nic nie stoi na przeszkodzie, by przychodzić z nieochrzczonymi dziećmi na mszę, ponieważ "wierzymy i ufamy, że Pan Bóg jest najlepszym lekarzem i on prowadzi i dziecko i rodziców, nas wszystkich". Poza tym duchowny nawiązał do słów Chrystusa. "Pan Jezus tym bardziej mówi w ewangelii «Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie» więc jak najczęściej, jak najwięcej bierzmy do Pana Jezusa dzieci, po to, żeby Pan Bóg dawał siłę i potrzebne łaski nie tylko dla was jako rodziców, ale i dla niego" - podsumował ks. Piotr Jarosiewicz.

***

Oto co warto zobaczyć w Bardejowie. To miejsce, w którym odpoczniesz.Karolina Burda, Karolina BurdaINTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas