Reklama

Reklama

Nie oddam szczęścia walkowerem, Paulina Płatkowska i Agnieszka Jeż

Życie po trzydziestce może zaskakiwać. Gdy dojrzałą kobietę dopada rutyna, nudna codzienność i udawane czułe gesty wobec mężczyzny, którego nie kocha, nic nie powstrzyma jej od przewrócenia swojego życia do góry nogami.

Czy doświadczona kobieta, żona i matka prowadząca wzorowe życie ma prawo czuć się znudzona i niespełniona? Co jeśli w obliczu niespodziewanego uczucia odkryje, że ojciec jej dzieci nie jest miłością jej życia? Czy tylko mężczyznom wolno wdawać się w romanse?

"Nie oddam szczęścia walkowerem" to pełna dystansu i humoru opowieść o dwóch przyjaciółkach, które latami tkwiły w związkach przetykanych kłótniami, niezrozumieniem i emocjonalną pustką i nagle zrozumiały, że wcale nie musi tak być. W pisanych do siebie mailach kobiety śmieją się ze swoich nowych doświadczeń, dzielą lękami i coraz bardziej przekonują do nowo zawartych znajomości.

Reklama

W oryginalnej scenografii sklepu z używaną odzieżą wpadają na siebie dwie przyjaciółki z dzieciństwa. Malina i Jagoda mają ponad trzydzieści lat i sporo kobiecego doświadczenia za sobą. Otoczone barwnymi kapeluszami, zwiewnymi szalami, kobiecymi falbanami, tiulami, oraz ubraniami z historią, odświeżają własną historię zarzuconej niegdyś przyjaźni. W nawiązanej po tym spotkaniu korespondencji wymieniają się opowieściami o swoich przygodach, codzienności, zakrętach, wzlotach i małych radościach.

Oto Jagoda - która na łamach prasy kobiecej radzi czytelniczkom w sprawach sercowych. Modelowa matka i żona skrzętnie skrywa przed światem, a także samą sobą, że jej małżeństwo to farsa. Do czasu. Pewnego dnia niewinny czuły gest dawnego znajomego obudzi w niej pragnienia, o które siebie nawet nie podejrzewała. Sinusoida w związku Maliny powoduje, że jej listy są raz łzawe, raz komiczne, romantyzm i uniesienia mieszają się z goryczą i rosnącym zniecierpliwieniem. Jednak i do niej los w końcu się uśmiecha: pewnego dnia w jej otoczeniu pojawia się niepozorny pan, który prawością charakteru i innymi przymiotami zdobędzie serce jej, oraz jej kilkuletniej córeczki.

O autorkach

Paulina Płatkowska - absolwentka Katedry Teorii Literatury, Teatru i Filmu na Uniwersytecie Łódzkim, pracuje w  branży wydawniczej od czwartego roku studiów. Prywatnie mama Zosi i Tereski, partnerka Waldka, pani psa Manuela i kota Racucha oraz przyjaciółka Agnieszki.

Agnieszka Jeż - absolwentka filologii polskiej i filologii bałtyckiej na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie zajmuje się literaturą polską wydawaną w Grupie Wydawniczej Foksal pod logo W.A.B. W życiu prywatnym: mama (w kolejności chronologicznej) Kaliny, Jeremiego i Jagody, żona Andrzeja, opiekunka Fifi i przyjaciółka Pauliny.

 

Paulina Płatkowska i Agnieszka Jeż, Nie oddam szczęścia walkowerem. Wydawnictwo: Czarna Owca. Premiera: 13 kwietnia 2016

 

INTERIA.PL/Informacja prasowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy