Jak wyczyścić toaletę na błysk? Bez trudu usuniesz kamień i brzydki zapach
Toaleta to jedno z tych miejsc w domu, które wymaga przeprowadzania regularnych, dokładnych porządków. Osady z kamienia, brud i zacieki nie tylko nie wyglądają estetycznie, ale też sprzyjają rozwojowi bakterii i nieświeżemu zapachowi. Nie trzeba jednak od razu sięgać po drażniące środki chemiczne. Domowe sposoby pozwolą wyczyścić toaletę na błysk.

Spis treści:
Jak często czyścić toaletę?
Nie jest to uwielbiana czynność, ale stanowi podstawę utrzymania higieny w łazience. Regularne czyszczenie toalety pozwala na zachowanie w pomieszczeniu świeżego zapachu i czystości. To kluczowe ze względów higienicznych, ponieważ nawet niewielkie zaniedbania tworzą środowisko idealne do rozwoju szkodliwych bakterii.
Codziennie warto wykonać szybkie szczotkowanie przy użyciu niewielkiej ilości środków myjących. Zajmie to nie dłużej niż kilka minut, więc nawyk ten łatwo będzie wprowadzić nawet przy napiętym terminarzu. Raz w tygodniu należy przeprowadzić dokładnie mycie muszli klozetowej, aby zapobiegać powstawaniu trudnych do usunięcia osadów i nagromadzeniu innych zabrudzeń. Im dłużej będziemy to odwlekać, tym trudniej będzie doprowadzić toaletę do porządku.

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z ubikacji? Nie wszyscy słyszeli o tym triku
Toaleta wydaje się czysta, ale czujesz nieprzyjemny zapach? Pozbędziesz się go w prosty sposób przy pomocy jednego produktu z kuchennej szafki. Patentem na brzydki fetor jest użycie drożdży. Proces fermentacji, jaki zachodzi dzięki ich wykorzystaniu, doprowadza do wydzielenia substancji, które skutecznie rozkładają organiczne zanieczyszczenia.
Opakowanie suchych drożdży wymieszaj w litrze ciepłej wody z dodatkiem łyżki cukru. Odczekaj 15 minut, następnie miksturę wlej do toalety. Część płynu możesz umieścić w butelce z atomizerem, aby precyzyjnie nanieść ją w okolicach krawędzi muszli. Pozwól roztworowi działać. Najlepiej jest zostawić go bez spłukiwania na całą noc. Rano poczujesz, że brzydki zapach zniknął.
Domowy sposób na zacieki z kamienia i brud
Na muszli pojawiają się żółte lub brązowawe zacieki? Najczęściej spowodowane jest to twardą wodą. Osady z kamienia w toalecie bywają uporczywe i trudne do usunięcia. W tej sytuacji również warto sięgnąć po domowe sposoby, które pozwolą w ekologiczny sposób zadbać o estetykę i higienę łazienki.
Tym razem wykorzystasz sodę do usuwania kamienia z toalety. Dostępny w każdym sklepie spożywczym i tani produkt kojarzony z puszystymi wypiekami znajduje zastosowanie również w porządkach. Posłuży do przygotowania czyszczącej pasty.
Połącz sodę oczyszczoną z kwaskiem cytrynowym oraz wodą w proporcji 3:2:1. Wymieszaj i nałóż mieszankę na zabrudzenia w toalecie. Zostaw na co najmniej pół godziny, następnie przetrzyj szczotką do WC i spłucz. Problem osadu z kamienia zostanie rozwiązany.