Oto Lola!

Lola z książki Isabel Abedi ma tatę Brazylijczyka, mierzącą 80 centymetrów ciotkę i kilka milionów fanów, kiedy nocą staje się sławną piosenkarką Jacky Jones. Wywiad z wróżką? Dla Loli to żaden kłopot! Przynajmniej nie wtedy, gdy nocą przeobraża się w słynną reporterkę Lo.Ve. i wypowiada wojnę miejskim bandytom.

Tajna misja, mająca na celu ochronę dobrego imienia rodzinnej restauracji - to coś w sam raz dla Loli.

Reklama

Jest jednak coś, czego Lola nie ma - brakuje jej najlepszej przyjaciółki, a o niej marzy najbardziej. Niestety, w nowej szkole Loli jest tylko dziwna Raszka, która przeraźliwie śmierdzi rybą. A Anna Liza, z którą Lola chciałaby się zaprzyjaźnić, odwiedza ją właśnie w momencie, kiedy jej tata nagusieńki i wściekły wypada z łazienki, bo własna córka przez pomyłkę zamknęła go tam na cały dzień.

Pewnego dnia Lola wysyła do nieba balonik ze swym największym życzeniem. W odpowiedzi otrzymuje tajemniczy list w butelce...

Isabel Abedi urodziła się w 1967 roku w Monachium, ale wychowała się w Düsseldorfie. Po maturze wyjechała na rok do Los Angeles i tam pracowała jako opiekunka do dzieci i jako praktykantka przy produkcji filmów. W Hamburgu zdobyła wykształcenie copywritera. W tym zawodzie pracowała 13 lat. Wieczorami pisywała historyjki dla dzieci i marzyła, aby pewnego dnia zostać pisarką. To marzenie się spełniło. Jej książki zostały przetłumaczone na wiele języków i uhonorowane wieloma nagrodami. Mieszka z mężem i dwiema córkami w Hamburgu i ? tak samo jak w tej książce ? również w jej rodzinie "papai" pochodzi z Brazylii.

"Oto Lola!" - wydawnictwo Nasza Księgarnia. Premiera: marzec 2006r.

Dowiedz się więcej na temat: Isabel | książki

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje