Reklama

Oznacza tę, która niesie dobro. Sprawdzi się w przypadku trzech znaków zodiaku

Dla jednych jest „zbyt twarde”, dla innych zaś „urocze”. Dlatego decydują się nazwać tak swoją córkę. W Polsce triumfy święci od lat, a nosi je już przeszło 85 tys. kobiet. Oznacza tę, która podtrzymuje dobro.

Imię Daria jest jednym z najpopularniejszych w Polsce imion żeńskich.  Według rejestru imion zebranych w serwisie gov.pl, nosi je dokładnie 85 550 Polek (stan na 31.01.2023).

Tylko w ubiegłym roku to imię otrzymało 340 nowo narodzonych dziewczynek, zaś już w pierwszej połowie 2023 roku nadano je 142 noworodkom. Skąd jego popularność? Wszystko przez wyjątkowe znaczenie.

Zobacz również: To jedno z imion o najsmutniejszym znaczeniu. W Polsce w obecnym tysiącleciu nadano je tylko dwa razy

Reklama

Jakie ma znaczenie imię Daria?

Imię Daria jest żeńskim odpowiednikiem imienia Dariusz. Pochodzi z języka perskiego i składa się z dwóch wyrazów: "daraya" czyli "posiadać" oraz "vahu" czyli "dobro". W dosłownym tłumaczeniu imię Daria oznaczą więc "tę, która posiada" lub "tę, która niesie dobroć".

W Polsce popularność tego imienia nie maleje od lat. Pierwsze wzmianki o nim pochodzą z XV wieku, a i współcześnie rodzice wciąż chętnie nazywają tym imieniem swoje córki.

Zobacz również: Czy każdy może zmienić swoje imię lub nazwisko? Wyjaśniamy

Jaki charakter ma Daria?

Daria jest osobą pewną siebie, czasami wręcz zarozumiałą. Ambicja to jej drugie imię. Nierzadko bywa jednak flegmatyczna. Pracę zawsze wykonuje z nadzwyczajną precyzją, ale też w wyjątkowo wolnym tempie.

Daria to kobieta prawa, szlachetna i łagodna. Jest osobą towarzyską i przyjazną. Uwielbia poznawać nowe osoby. Jest kochająca, wierna i oddana. Wyróżnia się tym, że zawsze mówi, co myśli. 

Liczba imienia Daria to numerologiczna szóstka, posiada wielką umiejętność budowania głębokich relacji z otoczeniem. Jest urodzoną dyplomatką, cenioną za zdolność współdziałania z innymi. Szóstka jest wręcz stworzona do życia rodzinnego. To realistka i romantyczka w jednym. Optymizm i pogoda ducha nigdy jej nie opuszczają.

Daria: znak zodiaku

Imię Daria świetnie sprawdzi się w przypadku osób urodzonych pod znakiem Byka, Raka lub Skorpiona. Każdy z nich cechuje się bowiem lekkim wyobcowaniem, a także zamiłowaniem do spokoju i rodzinnej bliskości.

Zobacz również: Nie tylko anielskie liczby. Jakie znaki daje ci Wszechświat?

Daria: kiedy obchodzi imieniny?

Daria obchodzi imieniny:

  • 3 kwietnia
  • 21 i 22 września
  • 25 października
  • 19 grudnia

Najpopularniejszą datą jest jednak 25 października.

Jak zdrobnić imię Daria?

Najpopularniejszymi zdrobnieniami imienia Daria są: 

  • Dara
  • Darka
  • Darcia
  • Darunia
  • Darusia
  • Daruśka

Zobacz również: Czy Magda i Magdalena to dwa różne imiona? Tylko nieliczni znają odpowiedź

Czego patronką jest św. Daria?

Św. Daria jest symbolem wytrwałości i pewności swoich przekonań. Męczennica rzymska wyszła za mąż za św. Chryzanta i pod jego wpływem została ochrzczona. Nawróciła wielu pogan. Została poddana torturom, a następnie zakopana żywcem.

Św. Daria jest patronką sędziów.

Zobacz również: Jesteś ekstrawertykiem czy introwertykiem? Sprawdź to w naszym teście psychologicznym. Odpowiedź może zszokować

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: znaczenie imion | astrologia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy