Reklama

Reklama

Potężna śnieżyca uderzy w Polskę. To będzie pogodowy armagedon!

Wiele wskazuje na to, że zima w Polsce pokaże, na co ją stać. Nad Polskę nadciąga ogromna śnieżyca, a po niej czeka nas dwucyfrowy mróz. Intensywne opady śniegu mogą dać się we znaki Polakom – czeka nas paraliż na drogach i przerwy w dostawie prądu. Czego jeszcze możemy się spodziewać w grudniu?

Astronomiczna zima rozpocznie się już niebawem, ale da się Polakom we znaki wcześniej. Wiele wskazuje na to, że zima w Polsce pokaże, na co ją stać. Tak wynika z prognoz serwisu dobrapogoda24.pl.

Potężna śnieżyca uderzy w Polskę

W drugiej połowie grudnia napłynie do nas zimna masa powietrza arktycznego, przez co chwyci dwucyfrowy mróz. Według najnowszych prognoz, miejscami temperatura może spaść poniżej -20/-10 stopni C.  

- W najbliższych dniach musimy bardzo uważnie śledzić trajektorię ośrodków niżowych i stref frontowych podążających w rejon Polski, bo między 9-13 grudnia w wielu regionach mogą przynieść potężne śnieżyce, paraliż na drogach i lokalne przerwy w dostawie energii elektrycznej - czytamy w serwisie dobrapogoda24.pl.

Reklama

To nie koniec "pogodowych atrakcji", jakie zaserwuje nam zima. Po przejściu śnieżyc niże i układ wyżowy w głąb Europy zaciągną o wiele chłodniejszą masę powietrza. A ta nadciągnie również nad Polskę.

- To ochłodzenie również musimy śledzić, bo istnieje ryzyko silniejszego mrozu, co najmniej przez jedną, dwie noce - podaje serwis. Silniejszy mróz jest prognozowany około 14 grudnia.

Zobacz również: Krzysztof Jackowski zapowiedział "rok konfrontacji". To ma się wydarzyć

Prognoza pogody na weekend 10 - 11 grudnia 2022

Wszystko przed nami. Póki co, pierwszy tydzień grudnia przyniósł pochmurne dni z opadami deszczu i deszczu ze śniegiem. Na północy kraju nadal mogą się pojawiać marznące opady, a od czwartku (8 grudnia) IMGW prognozuje więcej słońca, a mniej opadów. Do końca tygodnia nie czekają nas gwałtowne zmiany w pogodzie.

W czwartek i piątek mniej chmur i mniej opadów, zwłaszcza w zachodniej części Polski. Chłodniej na północy, około 1°C, cieplej na południu kraju, do 5°C. Noce z niewielkim mrozem czekają mieszkańców Suwalszczyzny. W dolinach górskich temperatura spadnie około -5°C.

W sobotę  na zachodzie i południu wystąpią opady śniegu, a na wschodzie deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 0°C na południowym zachodzie do 4°C nad morzem i 7°C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zachodni.

IMGW podaje, że w niedzielę jest nadzieja na więcej słońca, tylko nad morzem i na Podkarpaciu wystąpi przelotny śnieg. Niestety może być nieco chłodniej, a w nocy wystąpić mróz do -7°C, a w dzień od -2°C  do 1°C.

Zobacz również: Wybierasz się do Zakopanego? To może cię zaskoczyć!

Pogoda na Boże Narodzenie 2022. Będą białe święta?

Pogoda na Boże Narodzenie 2022 i prognozy meteorologów raczej nie pozostawiają złudzeń, jeśli chodzi o opady śniegu w święta. W prawie całej Polsce prognozowane są dodatnie temperatury w ciągu dnia. Jednak nic straconego - święta mogą być białe pod pewnymi warunkami.

Kluczowy jest poprzedzający je tydzień. Według meteorologów może on obfitować w opady śniegu. To, czy święta będą białe, zależy od regionu i tego, czy warstwa białego puchu się utrzyma. Dane sugerują spadki temperatur do -7 °C. Jeśli prognozy się potwierdzą, to pogoda na Boże Narodzenie 2022 może nas pozytywnie zaskoczyć: mróz sprawi, że warstwa śniegu utrzyma się do świąt.

Zobacz również: Jaka pogoda na Boże Narodzenie 2022? Synoptycy mówią o śniegu, ale dobrych wieści nie mają

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: śnieżyca | mróz | pogoda na Boże Narodzenie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy