Reklama

Reklama

​Powstanie książka kucharska z przepisami na słynne dania z serialu "Przyjaciele"

To będzie prawdziwa gratka dla fanów serialu "Przyjaciele". Niebawem ukaże się książka kucharska, w której znajdą się przepisy na potrawy przygotowywane przez bohaterów tego kultowego sitcomu z lat 90. Dzięki nim samodzielnie przyrządzimy m.in. legendarną kanapkę z indykiem Moniki, ciasteczka babci Phoebe oraz dania, którymi słynna szóstka z Manhattanu zajadała się podczas Święta Dziękczynienia.

Fani "Przyjaciół", którzy ucieszyli się na wieść, że powstanie specjalny odcinek tego serialu, muszą na razie uzbroić się w cierpliwość. Zaplanowana na maj emisja tego rarytasu z powodu pandemii została przesunięta na późniejszy termin. Gorycz oczekiwania osłodzić może tymczasem wiadomość o tym, że powstać ma wyjątkowa książka kucharska, zawierająca przepisy na najsłynniejsze potrawy z serialu. Widzowie, którzy oglądając kultowy sitcom, zastanawiali się, jak smakowałyby potrawy serwowane przez Monikę podczas organizowanej z okazji Święta Dziękczynienia uczty, niedługo będą mieli okazję to sprawdzić.

Reklama

***Zobacz także***

W książce "Friends: The Official Cookbook" znajdziemy 70 przepisów na dania i przekąski, którymi raczyli się bohaterowie tej legendarnej telewizyjnej serii. Wszyscy fani "Przyjaciół" doskonale pamiętają podarowaną Rossowi przez Monikę wyśmienitą kanapkę z indykiem, której kradzież doprowadziła go do załamania nerwowego, ciasteczka według tajnego przepisu babci Phoebe oraz słynną zapiekankę Rachel, będącą bodaj najbardziej niecodziennym połączeniem składników w historii kulinariów. Nie wspominając już o suto zastawionym stole podczas corocznych obchodów Święta Dziękczynienia, na którym za każdym razem lądowały największe rarytasy przyrządzone przez Monikę. Te i wiele innych dań znajdziemy na kartach nadchodzącej książki, którą tworzy Amanda Yee.

Do każdego przepisu zostanie dołączony opis konkretnego odcinka serialu, w którym danie się pojawiło. Wedle zapowiedzi, receptury mają być one uporządkowane według stopnia trudności, tak, by sprostać oczekiwaniom zarówno utalentowanych kulinarnie niczym Monica Geller czytelników, jak i osób stroniących na co dzień od gotowania, za to kochających jedzenie - zupełnie jak Joey Tribbiani. Dzięki tej wyjątkowej liście przekąsek, dań głównych, napojów i deserów, z łatwością przygotujemy inspirowaną serialem "Przyjaciele" imprezę tematyczną dla znajomych. "Friends: The Official Cookbook" na rynku wydawniczym pojawić się ma 22 września 2020 roku.

***

#POMAGAMINTERIA

Zróbmy małym pacjentom prezent na Dzień Dziecka

W Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie, na II piętrze, w budynku najbardziej oddalonym od wejścia, znajduje się mały oddział - Oddział Przeszczepiania Komórek Krwiotwórczych z sześcioma izolatkami. To tutaj trafia część dzieci chorych na nowotwory, żeby skorzystać z - czasami ostatniej - szansy powrotu do zdrowia i życia. Stowarzyszenie Koliber prowadzi zbiórkę, by z okazji Dnia Dziecka podarować małym pacjentom - nie zabawki, bo ich tam nie mogą mieć - ale m.in. nowe materace i pościel. Sprawdź szczegóły >>>

WESPRZYJ ZBIÓRKĘ >>>

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy