Reklama

Przynoszą pecha i odpędzają mężczyzn. Lepiej nie trzymaj tych roślin w domu

Nasi przodkowie wierzyli w magiczną moc roślin, które mogą wpływać na nasze życie poprzez swoją własną energię. Może być ona dobra lub zła i choć wolelibyśmy mieć do czynienia wyłącznie z tą pierwszą, stare ludowe przesądy głoszą, że niektóre kwiaty mogą przynieść nam pecha. Sprawdźmy, jakich roślin doniczkowych nie powinno się trzymać w domu.

 • Ludzie od zarania dziejów wierzyli w magiczną moc roślin. Do dziś na parapetach stawiamy doniczki z pieniążkiem lub jaśminem, aby zapewnić sobie: bogactwo i szczęście w miłości. 
 • Niestety, oprócz gatunków mających za zadanie przynieść nam powodzenie, istnieją również liczne rośliny pokojowe, które przynoszą samotność. Często nieświadomie kupujemy je i wnosimy do sypialni, nie mając świadomości, że ich energia może odstraszać od nas potencjalnych partnerów
 • Jakich roślin doniczkowych nie powinno się trzymać w domu? Sprawdźmy i lepiej szybko pozbądźmy się ich ze swojego mieszkania. 

Reklama

Jakich roślin doniczkowych nie powinno się trzymać w domu?

Zanim przejdziemy do przykładów roślin, które przynoszą nieszczęście, najpierw skupmy się na podstawach, czyli gatunkach, których nie powinno się trzymać w domu ze względów zdrowotnych. 

 • Skrzydłokwiat 

Z jednej strony pochłania substancje toksyczne i nawilża powietrze, z drugiej zawiera szczawiany wapnia i alkaloidy, które mogą podrażniać skórę, błony śluzowe i górne drogi oddechowe, a w przypadku spożycia również układ pokarmowy. Trzeba trzymać go z daleka zwłaszcza od dzieci i zwierząt. 

 • Difenbachia 

Niebezpieczny jest jej sok, który może doprowadzić do poważnego zapalenia skóry. Niebezpieczny jest również przypadkowy kontakt z oczami, po którym ekspresowo pojawia się ból, skurcze i łzawienie powiek. W przypadku spożycia rośliny doniczkowej mogą czekać nas mdłości, biegunki, a nawet zaburzenia rytmu serca. 

 • Cyklamen 

Inaczej fiołek alpejski. Jego bulwy zawierają saponiny i trujący glikozyd, przez co "bliskie obcowanie" z rośliną może wywołać nieprzyjemne podrażnienia skóry. W skrajnych przypadkach po bliskim kontakcie pojawić mogą się również objawy ze strony wymioty, zawroty głowy, a nawet drgawki.

 • Bluszcz 

To jedna z najniebezpieczniejszych roślin. Wszystkie jej części są toksyczne, a ewentualne spożycie może mieć poważne konsekwencje zdrowotne. Poza podrażnieniem błon śluzowych i objawami ze strony układu pokarmowego wystąpić mogą u nas również halucynacje. 

W sypialni lepiej unikać również kwiatów i intensywnym zapachu olejków eterycznych i żywicy, który może wywołać u nas objawy alergiczne, takich jak: roże, pelargoniehortensje czy hiacynty

Rośliny pokojowe, które przynoszą nieszczęście

Często kupujemy kwiaty pod wpływem impulsu, nie zastanawiając się nad ich magicznymi właściwościami. Ten błąd może się jednak poważnie odbić na naszym życiu. 

Oto rośliny pokojowe, które przynoszą nieszczęście

 • Monstera 

Jedna z najpopularniejszych roślin z polskich mieszkaniach jest jednocześnie jednym z najbardziej pechowych gatunków. Jej specyficzna energia ma powodować u domowników rozdrażnienie i niepokój, a negatywne emocje mogą odbijać się zarówno na ich życiu prywatnym, jak i zawodowym. 

 • Hoja 

To widowiskowe pnącze zachwyca niewielkimi kwiatami, które kształtem przypominają gwiazdki. Niestety jej piękno nie jest warte swojej "ceny", gdyż hoja określana jest jako "roślina biedy". Im bujniej rośnie, tym większe problemy finansowe mają mieć domownicy. 

 • Wrzos 

Nasi przodkowie radzili wystrzegać się wrzosów. Panowało bowiem przekonanie, że wiedźmy wykorzystują te kwiaty do swoich mioteł. Negatywną energię roślin zdają się potwierdzać specjaliści od feng shui, którzy uważają, że wrzosy zaburzają harmonię naszej domowej przestrzeni.

Sprawdź: "Wyścielaj" rośliny skoszoną trawą. Borówki będą rosły jak na drożdżach

Rośliny pokojowe, które przynoszą samotność

Ponoć istnieją również rośliny pokojowe, które przynoszą samotność. Pod żadnym pozorem w swojej sypialni nie powinni trzymać ich single, którzy marzą o znalezieniu bratniej duszy. 

 • Hibiskus 

Będzie stanowił piękną ozdobę ogrodu, ale lepiej nie trzymać go w sypialni. Legendy głoszą, że nie służy on romantycznym relacjom, przyczyniając się do ich szybkiego rozpadu. 

 • Fiołek

Są łatwe w uprawie, ale skutecznie odstraszają w znalezieniu potencjalnych partnerów. Niektórzy wierzą, że "wysysają" z ludzi pozytywną energię, przez co na pewno nie sprzyjają budowaniu związków. 

 • Filodendron 

Są osoby, które wierzą, że ta niepozorna roślina w domu może doszczętnie zniszczyć relacje rodzinne, prowadząc np. do rozpadu małżeństwa. Jej energia sprzyja nieporozumieniom i wywołuje życiowy chaos.

Przeczytaj: Wybierasz się na urlop i zostawiasz kwiaty? 4 genialne triki, dzięki którym nie uschną

Rośliny, które odstraszają partnerów

To jednak jeszcze nie koniec naszej listy. Gatunków, które nie sprzyjają budowaniu relacji, jest niestety znacznie więcej. Oto kolejne rośliny, które odstraszają partnerów

 • Scindapsus

Scindapsus, określany również jako ołustek to kolejna roślina, które odstraszaja partnerów. Niepokojący jest już sam jej wygląd. Liana jest piękna, jednak jej liście symbolizują samotność. Na długiej łodydze wiszą bowiem nie parami, a pojedynczo. A to zły omen dla osób, które poszukują swojej "drugiej połówki". 

 • Kaktus

Jego charakterystyczne igły to nie przypadek. Dziś single często dekorują wnętrza tymi mało wymagającymi kwiatami i nie ma w tym nic złego pod warunkiem, że nie wierzymy w przesądy. Jeden z nich mówi bowiem, że igły kaktusa zniechęcają mężczyzn do konkretnych kobiet

 • Czytaj również:

Barszcz Sosnowskiego już zagraża. Dlaczego na tę roślinę trzeba uważać?

Zabijają wirusy, oczyszczają powietrze. Trzy rośliny, które warto mieć w domu

Zobacz także:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: rośliny doniczkowe | związek | przesądy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy