QUIZ: Tych polskich słów prawie nikt nie pamięta. Czy uda ci się zdobyć 11 punktów?

21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji przygotowaliśmy specjalny test. Weź udział w naszym trudnym quizie na temat zapomnianych polskich słów. Tylko prawdziwy ekspert potrafi poprawnie odpowiedzieć na wszystkie pytania.

Mało kto pamięta te słowa
Mało kto pamięta te słowaPixabay.com

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

W 1999 roku UNESCO ustanowiło Dzień Języka Ojczystego, który przypada na 21 lutego. Jednak zaczęliśmy obchodzić go dopiero rok później. To święto ma na celu zabezpieczanie języków rodzimych oraz troszczenie się o te, które są obecnie zagrożone. Pomaga także rodakom zaznaczyć istotę języka ojczystego w kontekście zachowania dziedzictwa kulturowego. To właśnie dbając o jego pamięć, jesteśmy w stanie zapewnić mu ochronę i zadbać o naszą narodową tożsamość.

Zgodnie z informacjami dostępnymi na gov.pl, instytucje, które są podległe Ministerstwu Edukacji i Nauki, takie jak Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej i Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą, mają za zadanie propagowanie i rozpowszechnianie języka polskiego poza granicami kraju. 

Jak dobrze znasz język polski?
Jak dobrze znasz język polski?Getty Images

Czy znasz zapomniane polskie słownictwo? Trudny quiz!

Tylko prawdziwy ekspert jest w stanie rozwiązać ten quiz i zdobyć komplet punktów. Podejmiesz się naszego wyzwania? Powodzenia!

QUIZ: Zapomniane polskie słowa. Zdobędziesz 11 punktów?

QUIZ: Zapomniane polskie słowa. Zdobędziesz 11 punktów?

Sprawdź nasze pozostałe quizy:

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas