Reklama

Reklama

Rajskie wakacje na niezwykłych fotografiach Izabeli Urbaniak

Dzisiejsze dzieciaki nie wiedzą, co to lato. Teraz to tylko komputer, play station, tablet i Pokemony. Zamiast pobiegać z kolegami, wolą gapić się w komórkę. Stop! Zanim po raz kolejny powtórzysz te frazesy, obejrzyj zdjęcia wykonane przez polską fotografkę, Izabelę Urbaniak. Gwarantujemy, że zmienisz zdanie.

Robienie dzieciom wakacyjnych zdjęć nie jest niczym niezwykłym. Każdy rodzic, który ma aparat (czyli dzisiaj każdy rodzic), stara się uwiecznić beztroskie chwile. Jednak sposób w jaki robi to Izabella Urbaniak, jest naprawdę niezwykły.

Reklama

Na jej zdjęciach czas jakby się zatrzymał. Przypominają fotografie, które w starych albumach pokazują nam dziadkowie. Niby reportażowe, a jednak sprawiające wrażenie wystudiowanych, zachwycając eleganckimi ujęciami.

Wieczorne światło, ciepłe barwy, miękkie kontury. To lato, które kojarzy się ze smakiem truskawek ze śmietaną,  bieganiem boso po trawie i zapachem siana. Lato o jakim wiele dzieci dziś czyta tylko w książkach.

- Od 2012 roku dokumentuję moje dzieci i ich kuzynów podczas wakacji na wsi, w małej miejscowości Ługowiska. (...). Lato bez komputera, internetu i gier video, tylko dziecięca kreatywność, przyjaźń i zabawa... - napisała Izabela Urbaniak na jednym z portali społecznościowych.  - Chciałabym, aby moje dzieci cieszyły się beztroskim dzieciństwem tak długo, jak tylko to możliwe.

Jej zdjęcia robią prawdziwą furorę w sieci, zdobywając serca nie tylko polskich, ale również zagranicznych internautów.

Izabela Urbaniak przez lata zajmowała się fotografią hobbystycznie. Jednak i dziś nie uznaje jej za pracę, ponieważ jak pisze, robi to, co kocha.

A my zakochałyśmy się w jej zdjęciach.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje