Reklama

Ranking najbardziej zatłoczonych plaż nad Bałtykiem. "Turyści tworzą labirynty z parawanów i dotarcie do morza graniczy z cudem. Ludzi tam jak mrówek"

Planujesz urlop wakacyjny i zależy ci na tym, aby spędzić go w ciszy i spokoju? Stworzyliśmy ranking najbardziej zatłoczonych plaż w Polsce na podstawie opinii naszych czytelników. Oto 5 najgorszych kąpielisk nad Bałtykiem. Lepiej unikaj tych miast szerokim łukiem podczas planowania wakacji. "Ludzi tam jak mrówek" - skomentował nasz czytelnik.

3 kąpieliska, a miejsca brak

Plaża w Kołobrzegu została uznana przez naszych czytelników za jedną z najbardziej zatłoczonych plaż nad polskim morzem. W naszym rankingu zajęła 5 miejsce. Miasto oferuje aż trzy miejsca do wypoczynku:

  • Kąpielisko Zachód na zachodniej części kołobrzeskiej plaży,
  • Kąpielisko Centralne we wschodnim Kołobrzegu,
  • Kąpielisko Wschód przy osiedlu Kołobrzeg Podczele.

Mimo tak dużego wyboru to nie brakuje tam tłumów turystów oraz dużej liczby parawanów wbitych w piasek. Nasi czytelnicy dodają, że należy uważać na wczasowiczów, którzy zastawiają swoje ręczniki wieloma parawanami, gdyż bardzo trudno jest między nimi przejść. 

Reklama

Zobacz również: Jarosławiec - tak wygląda "polski Dubaj": największa taka plaża w Europie jest na Bałtykiem

Tłumy turystów, "parawany i disco polo na full"

Według naszych czytelników na czwartym miejscu powinno znaleźć się Świnoujście. Jest to miasto bardzo chętnie odwiedzane przez turystów nad Morzem Bałtyckim. Ze względu na to, że leży tuż przy niemieckiej granicy, to można spodziewać się tam licznych grup urlopowiczów. Na zatłoczonych plażach można spotkać się również z wieloma nieprzyjemnymi zachowaniami ludzi.

"Ludzi tam jak mrówek"

Na 3. miejscu jest Ustka, w której przyjezdnych latem nie brakuje, a zwłaszcza na plażach. Miasto dysponuje dwoma kąpieliskami, jedno znajduje się po stronie wschodniej, a drugie po zachodniej. Dodatkowo spotkasz tam turystów nie tylko z Polski, ale również zza granicy. Ustka jest dosyć małym miasteczkiem, więc gdy zjedzie się tam dużo odwiedzających, to jest "wypchana po brzegi". 

Zobacz również: Hel został doceniony! Polskie plaże wśród najpiękniejszych plaż Europy!

Wiele atrakcji i... wielu wczasowiczów

2. miejsce zajęła polska letniskowa wieś, którą jest Ustronie Morskie. Można tam znaleźć piękny klif, piaszczystą plażę, dwa spacerowe mola oraz... liczne grupy wczasowiczów. Tak jak na innych plażach, można spotkać się z różnego zachowaniami turystów, które pozostawiają wiele do życzenia. 

23 kilometry plaży, a ręcznika wciąż nie ma gdzie położyć

W konkursie na najbardziej zatłoczoną plażę nad Bałtykiem zwycięża... Władysławowo! Nasi czytelnicy nie mieli wątpliwości odnośnie tego wyboru. W mieście możemy znaleźć plażę, która otoczona jest sosnowym lasem i zajmuje aż 23 kilometry. Mogłoby się wydawać, że są to warunki sprzyjające spokojnym wakacjom. Okazuje się, że mimo tak szerokiej plaży, bardzo trudno jest znaleźć na niej miejsce dla siebie.

Zobacz również: Ciekawe pomysły na wycieczki: Polski Hogwart, zaczarowany las i ukryta plaża

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Plaża | wakacje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama