Reklama

Reklama

Raport specjalny

Życie pisze najciekawsze scenariusze. Niekiedy są zaskakujące a niekiedy na tyle nieprawdopodobne, że z łatwością mogłyby konkurować z najbardziej wyrafinowaną fikcją literacką. W najnowszej książce Wydawnictwa National Geographic Raport specjalny przeczytać można wiele niezwykłych historii.

Raport specjalny powstawał w 2008 roku na łamach magazynu Traveler. Był to cykl artykułów opisujących historie niezwykłych ludzi. Dziś, zebrane w książce, stały się inspirującą lekturą. Każda historia jest oryginalna i na tyle wyjątkowa, że nie pozostanie obojętna wymagającym czytelnikom Wydawnictwa National Geographic. Każdy, kto sięgnie po tę publikację, pozna niesamowite historie podróżników, eksploratorów i globtrotterów. Między innymi znanego polarnika sir Ernesta Shackletona, Juliusza Słowackiego i jego podróży na Bliski Wschód czy lotnika i milionera Stevea Fossetta, który w 2007 roku przepadł bez wieści w górach Nevady. Pozna również ciekawe historie tych mniej znanych, jak na przykład polska autostopowiczka Kinga Choszcz, która ze swojej wiecznej podróży (zwiedziła cały świat) niestety nigdy nie powróciła.

Reklama

Na początku twoje życie toczy się normalnie, czasem przerywasz je wyprawami; potem twoje wyprawy toczą się normalnie i czasem przerywasz je życiem - to słowa Piotra Morawskiego, wypowiedziane na kilka lat przed tragiczną śmiercią. Dla znanego himalaisty, jak i wielu innych ludzi, w dążeniu do realizacji planów nie mogło być kompromisów, ale przecież nie od dziś wiadomo, że bohaterów tworzą niezwykłe czyny. Raport specjalny to dwadzieścia niesamowitych historii ludzi. Łączy ich jedno: pasja, chęć odkrywania, wielka siła przekraczania swoich możliwości, a także wola przetrwania. Prezentowana publikacja to zbiór tajemniczych, nieprawdopodobnych, przerażających ale i inspirujących historii, które z pewnością na długo pozostaną w pamięci.

Prezentowana książka jest pracą zbiorową pod redakcją Agnieszki Radzikowskiej i Barbary żukowskiej - redaktorki Travelera.

Wydawnictwo National Geographic

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje