Retrogradacja Merkurego. Zjawisko na niebie niepokoi fanów astrologii!

Na niebie w 2022 roku będzie można zauważyć kilka niesamowitych zjawisk. Niektóre widać gołym okiem, inne niekoniecznie, jednak astrolodzy zwracają na nie uwagę i wierzą, że wszystko, co się dzieje w kosmosie, ma znaczenie. Nawet jeśli nie zwiastuje to niczego dobrego. Wiele osób obawia się czterokrotnej retrogradacji Merkurego. Co to takiego i, kiedy można się jej spodziewać?

Retrogradacja Merkurego niepokoi niektórych astrologów
Retrogradacja Merkurego niepokoi niektórych astrologów 123RF/PICSEL

Kiedy retrogradacja Merkurego w 2022 roku?

Jak ustalili astrolodzy, w 2022 roku retrogradacja Merkurego nastąpi w okresach:

od 14 stycznia do 3 lutego

od 10 maja do 2 czerwca

od 9 września do 2 października

od 29 grudnia do 18 stycznia

Retrogradacja Merkurego. Co to za zjawisko?

Retrogradacja Merkurego to zjawisko optyczne, które polega na wejściu planety w ruch wsteczny, a ruch przeciwny, niż większość ciał poruszających się w jednym momencie na danej orbicie.

Oczywiście planety nie zmieniają kierunku swojego ruchu czy obrotu z minuty na minutę, tylko po prostu nam się tak wydaje, gdy Ziemia znajduje się w wyjątkowym położeniu do danej planety. W tym przypadku - do Merkurego.

Jak wiadomo, ciała niebieskie w Układzie Słonecznym poruszają się z różnymi prędkościami i znajdują się od siebie w różnych odległościach.

Retrogradacja Merkurego u niektórych budzi obawy

Osoby, które wiedzą, że ruch planet ma na nas realny wpływ, często sądzą, że retrogradacja Merkurego to niepokojące zjawisko i obawiają się go. Dlaczego?

Merkury jest planetą odpowiedzialną za naszą sferę życia związaną z komunikacją, więc nieprzemyślane słowa w okresie jego retrogradacji mogą być przyczyną drobnych nieporozumień i poważnych konfliktów.

Nie należy więc wtedy działać pochopnie, tylko dwa razy się zastanowić przed podjęciem ważnej decyzji, takiej jak podpisanie umowy, wzięcie kredytu, spotkanie z osobą, za która nieszczególnie przepadamy, czy negocjacje biznesowe.

"Ewa gotuje": Kasza gryczana kiszonaPolsat
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas