"Rolnicy.Podlasie": Docinki i problemy, czyli co wydarzy się w nowym odcinku

Praca w gospodarstwie to nie tylko satysfakcja, ale również problemy i wyzwania. Z jakimi przeszkodami będą musieli zmierzyć się mieszkańcy Podlasia? O tym przekonasz się, oglądając nowy odcinek serii dokumentalnej "Rolnicy.Podlasie" już w niedzielę o godz. 20.15 w FOKUS.TV.

Troskliwa opieka nad zwierzętami. Taki widok zawsze wzrusza
Troskliwa opieka nad zwierzętami. Taki widok zawsze wzruszamateriały prasowe

Gienek i Jastrząb zamierzają przystrzyc grzywy koni na prośbę Pauliny, następnie ładują ziarno do worków. Docinają sobie przy tym. Gdy worki są już pełne, rolnicy przewożą je do zabudowań Gienka. Nie obywa się bez problemów.

Emilka wraz z Karolem i mamą musi zdjąć gips kozie. Wszystko idzie zgodnie z planem. Następnie rolniczka idzie przygotować pole do uprawy warzyw. Emilka objaśnia metodę permakultury. W Laszkach jest jej pionierką.

W Bronowie Jarek i Agnieszka ścinają duże drzewo. Zadanie jest pracochłonne. Tną pień na mniejsze kawałki. Kilka z nich stanie się prowizorycznymi siedziskami dla dzieci. Gdy babcia wraca z wnukami, rodzina rozpala ognisko i piecze kiełbaski.

W kolejnej odsłonie serii dokumentalnej eksplorującej życie współczesnego rolnika twórcy wracają na Podlasie, aby przekonać się, co słychać u bohaterów dobrze znanych fanom programu. Gospodarze bez względu na porę roku muszą wkładać mnóstwo energii w opiekę nad swoim inwentarzem. Zwierzęta każdego dnia wymagają dużo uwagi. Pól uprawnych również nie można zaniedbać. Dokumentaliści rejestrują codzienne zmagania na polskiej wsi. 

Oglądaj nowy sezon serialu "Rolnicy. Podlasie" w niedzielę o 20:15 - tylko w telewizji FOKUS TV.

INTERIA.PL/materiały prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas
{CMS: 0}