Reklama

Są już kocie kawiarnie, a teraz nadszedł czas na... psie!

Kocich kawiarni w Polsce jest już sporo i cieszą się niemałą popularnością. Nie wszyscy jednak lubią koty, niektórzy są na nie uczuleni. Alternatywą mogą stać się psie kawiarnie. Czy mają szanse na powodzenie?

Ideą kocich kawiarni jest obecność w nich kotów ze schroniska. Z jednej strony goście mogą się pobawić ze zwierzakiem, napić kawy w jego towarzystwie, z drugiej zaś pomyśleć nad adopcją jednego z przyjaznych stworzeń.

Pierwsza kocia kawiarnia w Polsce powstała w Krakowie. Kociarnia to miejsce zarówno ze stałymi kotami-gospodarzami, jak również z mruczkami do adopcji.

Psie kawiarnie - trudności

Z kolei jeśli chodzi o pomysł stworzenia analogicznej kawiarni z psami, to pojawiają się większe trudności. Psy są bowiem zwierzętami o większych wymaganiach i potrzebach. Trzeba je też regularnie wyprowadzać na spacer. Dodatkowo, psiaki ze schroniska mogą mieć poważne problemy adaptacyjne w stosunku do obcych ludzi i innych zwierząt. 

Reklama

Psie kawiarnie w Polsce

Obecnie wiadomo o istnieniu w Polsce jednej psiej kawiarni - Psikawki, która, co ciekawe, również działa w Krakowie. Nie jest to jednak miejsce, w którym na stałe przebywają psiaki-gospodarze. Do Psikawki można po prostu przychodzić z własnym czworonogiem. 

Co jakiś czas są w niej organizowane zjazdy danej rasy psów, na których pojawiają się właściciele z swoimi towarzyszami, jak również ich miłośnicy. Pojawiają się także weekendy z psami ze schroniska i wtedy można je adoptować.

Czytaj więcej:

Kocie SPA. W tym hotelu zasypia się, licząc koty!

Psy doskonale wiedzą, gdy celowo ukrywasz przed nimi łakocie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zwierzęta domowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy