Reklama

Reklama

Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom

10 września jest Światowym Dniem Zapobiegania Samobójstwom (World Suicide Prevention Day). Z tej okazji w dniach 10 i 11 września w Auli Starego BUW-u w Warszawie wykłady poświęcone są zagadnieniu samotności oraz jej wpływowi na psychikę osób znajdujących się w kryzysie.

Gdy ludzie go doświadczają, często izolują się od otoczenia, unikają kontaktów i szukania pomocy. Taka sytuacja odbiera im motywację do podejmowania działań pozwalających na pokonanie kryzysu i utrwala fałszywe przekonanie, że nic nie da się zrobić.

Dlatego tak ważne są zarówno świadomość społeczna, uważność, wrażliwość, jak i niwelowanie poczucia osamotnienia poprzez wychodzenie naprzeciw tym, którzy potrzebują naszej pomocy.  

Wydarzenie w całości będzie transmitowane na żywo na stronie konferencji www.npz3.pl oraz na facebookowym profilu "Życie warte jest rozmowy".

Reklama

Udział jest bezpłatny. Ze względu na sytuację epidemiczną maksymalna liczba uczestników wydarzenia to 60 osób.

Zapisy i rejestracja na wydarzenie: https://npz3.pl/index.php/konferencje/rejestracja/ 

Organizatorzy: Instytut Psychiatrii i Neurologii oraz Polskie Towarzystwo Suicydologiczne we współpracy z Wydziałem "Artes Liberales" Uniwersytetu Warszawskiego.

***

Hania ma 17 miesięcy i SMA1 - rdzeniowy zanik mięśni. Innowacyjna terapia genowa kosztuje ponad 9 milionów złotych. Środki potrzebne są jak najszybciej, bo warunkiem przystąpienia do leczenia jest rozpoczęcie go przed ukończeniem drugiego roku życia. Niestety, w prowadzonej od sześciu miesięcy zbiórce, nadal brakuje ponad czterech milionów złotych.

JEŚLI MOŻESZ, WESPRZYJ ZBIÓRKĘ: www.siepomaga.pl/haneczka

Przeczytaj historię Hani: Bez terapii genowej Hania nie ma szans. Pomóż dokończyć zbiórkę  

INTERIA/materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje