Reklama

Reklama

Sześć miejsc, w których poczujesz prawdziwie świąteczny klimat

“Coraz bliżej święta, coraz bliżej święta!" Nie trzeba wyruszać w podróż do Laponii, żeby poczuć prawdziwie świąteczny klimat. Zapach cynamonu, goździków i pomarańczy, kolędy i niespieszne, zimowe spacery - to nieodłączne atrybuty Bożego Narodzenia. Jakie miejsca warto odwiedzić, by poczuć trochę świątecznej magii?

Zdradzamy listę magicznych miejsc na terenie naszego kraju rodem z baśni Andersena.

Reklama

Jarmark Świąteczny we Wrocławiu

Najstarszy Jarmark w Europie odbywa się w Norymberdze. Co roku odwiedzają go miliony turystów, którzy podczas spaceru klimatycznymi, zabytkowymi uliczkami rozkoszują się aromatem pierników i grzanego wina. Jarmarki świąteczne zyskują na popularności również w Polsce, a najpiękniejszym mogą poszczycić się mieszkańcy Wrocławia. Swoją historią sięga aż XVI wieku. 

Kupowało się na nim wówczas pieczone jabłka, orzechy w miodzie, pierniki i marcepan. Obecnie został wzbogacony o wiele atrakcji, takich jak Galeria Mikołaja czy trzypoziomowy, bajkowy domek, w którym rozgrzejemy się grzańcem lub gorącą czekoladą.

Pozycja obowiązkowa na mapie wszystkich miłośników Świąt Bożego Narodzenia, bez względu na wiek!

Lodowisko na Rynku Starego Miasta w Warszawie

Nie ma bardziej świątecznego miasta niż Nowy Jork, nie ma bardziej charakterystycznego miejsca niż nowojorskie lodowisko przy Rockefeller Center! Okazuje się jednak, że także w Warszawie możemy poczuć się niczym Kevin sam w domu, szusując na łyżwach w samym sercu miasta. Wystarczy dobry nastrój i ciepły szalik!

Hotel Dębowy

W ferworze świątecznych przygotowań odhaczamy kolejne punkty z listy produktów niezbędnych do przygotowania wigilijnej kolacji. A gdyby tak zapomnieć na chwilę o czekających nas obowiązkach i pozwolić sobie na chwilę tylko dla siebie? 

Hotel Dębowy to jedno z najbardziej urokliwych miejsc na Dolnym Śląsku, którego największe atuty - duży park i historyczne wnętrza - zapewniają prawdziwie świąteczny klimat. Dodatkowo, w każdą niedzielę, podczas odbywającego się cyklicznie tam jarmarku kupicie naturalne produkty do pielęgnacji ciała. Ostrzegamy, że przekroczenie progów Hotelu Dębowego jest niczym odkrycie tajemnego przejścia do Narnii - to miejsce tak magiczne, że nie chce się stąd wyjeżdżać!

Dowiedz się więcej na temat: Boże Narodzenie | jarmarki bożonarodzeniowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje