Tajemniczy znak na metce z sieciówki. Sprawdź, zanim podejdziesz do kasy

Ruszasz do przymierzalni z naręczem ubrań, gdy wtem okazuje się, że połowa z nich, mimo iż teoretycznie w twoim rozmiarze, zupełnie mu nie odpowiada? Podobnego problemu można w prosty sposób uniknąć. Wystarczy dokładnie przyjrzeć się etykietom. Co oznaczają figury na metkach? Kryją w sobie sekretną informację.

Spójrz na metkę w Zarze. Niewiarygodne, co oznaczają te symbole
Spójrz na metkę w Zarze. Niewiarygodne, co oznaczają te symboleLUKASZ SOLSKIEast News

Sieciówki manipulują rozmiarami. Uważaj podczas zakupów

Coraz popularniejsze zakupy internetowe wiążą się z ryzykiem - zamówione ubrania mogą okazać się za małe lub za duże, przez co kolejno czeka nas przebrnięcie przez procedurę zwrotu. Dlatego też wiele z nas wciąż stawia na tradycyjny spacer po galerii handlowej w poszukiwaniu odzieżowych perełek.

Jak się jednak okazuje, niejednokrotnie rozmiar, który nosimy na co dzień, mocno różni się w zależności od marki, a nawet fasonu. Może więc okazać się, że normalnie nosząc rozmiar S, w danym sklepie odpowiednią dla nas rozmiarówką będzie ta wskazująca literę L.

Podobnych, niejednokrotnie przykrych rozczarowań można łatwo uniknąć. Wystarczy nieco dokładniej przyjrzeć się metce.

Co oznaczają symbole na metkach?
Co oznaczają symbole na metkach? 123RF/PICSEL

Co oznaczają figury na metkach? Zwróć uwagę podczas zakupów

Dlaczego "emka" raz leży doskonale, a za chwilę, mierząc kolejny ciuch w tym samym rozmiarze, ledwo dopinamy guzik? Odpowiedź na to pytanie może zaskoczyć.

Przy okazji zakupów oszczędź sobie jednak nerwów.

Zara, jedna z najpopularniejszych sieciówek, posiada specjalny system oznaczania ubrań. Znajdujące się na metkach kwadraty, trójkąty oraz kółka oficjalnie mają wskazywać na kolekcję, z której pochodzi dana część garderoby. W praktyce jednak niepozorne symbole niosą ze sobą inną, zdecydowanie ważniejszą informację.

"Wiedzieliście co oznaczają symbole na metkach z Zary?" - pyta w sieci Marta, właścicielka instagramowego profilu kobiece.zakupy. Przed kolejnymi zakupami dobrze zapamiętaj.

Jak czytać symbole na metce? Trójkąt, kwadrat, kółko

Przy okazji kolejnych zakupów, widząc perełkę, która już wkrótce wyląduje w twojej szafie, zwróć uwagę na znajdujący się na metce symbol. Jeśli jest to:

  • kwadrat - odetchnij z ulgą. Oznacza to, iż dany produkt jest w standardowym rozmiarze. Wtedy też sięgnij po ten, który nosisz na co dzień.
  • trójkąt - poszukaj większego rozmiaru. W tym wypadku rozmiarówka jest najprawdopodobniej zaniżona.
  • kółko - poszukaj mniejszego rozmiaru. Ten symbol wskazuje najpewniej na zawyżenie rozmiarów.

"Ja potwierdzam, dużo mam rzeczy z Zary i te oznaczenia faktycznie się sprawdzają" - przyznają internautki. "Ja nie miałam pojęcia", "Dlaczego ja wcześniej o tym nie wiedziałam", "Muszę sprawdzić" - komentują inne. Podobna wiedza może znacznie ułatwić zakupy.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas