Test IQ: Zagadka słowna, w której musisz wykazać się kreatywnością. Masz na to 10 sekund

Zagadki słowne są świetną formą pracy nad naszym mózgiem. Dodatkowo mogą być dobrą zabawą. Takie łamigłówki można rozwiązać za pomocą skojarzeń i kreatywnego myślenia. Mogą obejmować gry słowne, zaskakujące układy liter lub elementy językowe, które stanowią dla nas wyzwanie. Czy uda ci się rozwiązać nasz prosty test na inteligencję?

Sprawdź, czy jesteś kreatywną osobą
Sprawdź, czy jesteś kreatywną osobąopracowanie własneINTERIA.PL

Prosty test na inteligencję i kreatywność. Podejmiesz się wyzwania?

Dzisiaj przedstawimy ci jedną z naszych słownych zagadek, w której należy wykazać się zarówno kreatywnością, jak i logicznym myśleniem. Rozważ różne znaczenia słów i analizuj wszystkie literki. Skup się także na kolejności liter i ich ilości. Ważne, aby zachować w tym wszystkim elastyczność i myśleć poza schematami. Pomocne będą też skojarzenia. Spójrz na poniższe litery i postaraj się ułożyć z nich słowo. Musisz wykorzystać wszystkie litery. Pamiętaj jednak, że zadanie jest ograniczone czasowo, a na jego wykonanie masz tylko 10 sekund. Gotowy? Start!

g a m a r a n
Kliknij w obrazek i sprawdź nasze pozostałe quizy
Kliknij w obrazek i sprawdź nasze pozostałe quizyopracowanie własneINTERIA.PL

Prawidłowa odpowiedź

Udało ci się rozwiązać naszą łamigłówkę? Oznacza to, że jesteś bardzo inteligentną osobą. Jeśli nie podołałeś naszemu zadaniu, to nic się nie stało. Pamiętaj, że na rozwiązywanie takich ćwiczeń wpływa wiele czynników, a między innymi zmęczenie lub stres. Chcesz poznać prawidłową odpowiedź? Znajdziesz ją poniżej. 

A n a g r a m

Definicja — anagram w języku polskim jest wyrazem, który powstał poprzez zmianę kolejności liter danego słowa lub frazy. Może być także rodzajem popularnej łamigłówki lub zabawy językowej, np. takiej, w której właśnie bierzesz udział. 

Zagadki słowne mogą naprawdę być świetną formą rozrywki w czasie wolnym
Zagadki słowne mogą naprawdę być świetną formą rozrywki w czasie wolnymGetty Images
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas