Test na inteligencję: Tylko 5% osób rozwiąże to ćwiczenie w 10 sekund

Testy na inteligencję mogą przybierać różnorakie formy. Najczęściej jednak składają się z zadań oceniających odmienne obszary inteligencji. Mogą polegać na rozwiązywaniu problemów matematycznych, uzupełnianiu ciągów logicznych, słownictwie lub analizie wzorców. Oto jeden z testów IQ, z którym 95% użytkowników ma kłopot. Powodzenia!

Jak szybko rozwiążesz zagadkę?
Jak szybko rozwiążesz zagadkę?Opracowanie własne/Canva ProINTERIA.PL

Test IQ, z którym 95% użytkowników ma kłopot

Dzisiaj przedstawimy ci jeden z naszych testów na inteligencję. Kluczowy jest czas w tym zadaniu. Co ciekawe, tylko 5% użytkowników rozwiązało to ćwiczenie w mniej niż 10 sekund. Czy uda ci się również tego dokonać? Zagadka nie należy do najprostszych. Poniżej znajdziesz polecenie testu IQ, jednak zanim zabierzesz się za nie, rozluźnij się. Stres jest czynnikiem, który pogarsza naszą koncentrację. Zamknij na chwilę oczy, złap kilka oddechów i wyrzuć z głowy złe myśli. Teraz jesteś gotów, aby przejść do łamigłówki. Powodzenia!

Mam dwie monety, które razem dają 30 groszy. Jedna z nich nie jest 10-groszówką. Jakie to monety?
Kliknij w obrazek i sprawdź nasze pozostałe testy
Kliknij w obrazek i sprawdź nasze pozostałe testyOpracowanie własne/Canva ProINTERIA.PL

Tylko prawdziwy geniusz zna poprawne rozwiązanie

Udało ci się rozwiązać nasze ćwiczenie na logiczne myślenie? Gratulacje! Oznacza to, że twoja inteligencja jest na bardzo wysokim poziomie. Natomiast jeżeli jednak nie podołałeś naszemu wyzwaniu, to nic się nie stało. Potraktuj to ćwiczenie jako formę zabawy. Poniżej znajdziesz poprawne rozwiązanie.

20 groszy i 10 groszy (jedna z nich nie jest 10-groszówką, ale druga już może być).

Zobacz również:

Znaki Zodiaku. Poznaj ich wady i zaletyInteria.tv
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas