Test na spostrzegawczość: Która świnka jest inna? Ćwiczenie dobre dla mózgu

Zagadki, quizy oraz łamigłówki stymulują mózg równie skutecznie, co poranna kawa. Regularne ich rozwiązywanie jest zalecane dla rozwijania różnorodnych umiejętności, takich jak logiczne myślenie, dociekliwość czy kreatywność. Dziś przedstawiamy test, który oceni poziom twojej spostrzegawczości. Sprawdź, jak szybko odnajdziesz świnkę, która różni się od pozostałych. Powodzenia!

Zwróć uwagę na detale
Zwróć uwagę na detaleopracowanie własneINTERIA.PL

Tylko bardzo dociekliwe osoby rozwiążą nasz test

Dzisiaj przedstawimy ci jedną z naszych trudniejszych łamigłówek, która sprawdzi poziom twojej spostrzegawczości. Na powyższym obrazku znajdziesz 5 rzędów świnek, które są identyczne. Uwaga, jedna z nich różni się od pozostałych pewnym detalem. Twoim zadaniem jest znalezienie tego szczegółu. Do rozwiązania ćwiczenia przyda ci się stoper, aby sprawdzić, jak szybko uda ci się tego dokonać. Każda sekunda ma znaczenie! Czy jesteś gotowy? Start!

Kliknij w obrazek i sprawdź się w naszych pozostałych zagadkach
Kliknij w obrazek i sprawdź się w naszych pozostałych zagadkachOpracowanie własne/Canva ProINTERIA.PL

Prawidłowe rozwiązanie

Udało ci się rozwiązać nasz test na spostrzegawczość? Gratulacje! Oznacza to, że świetnie sobie radzisz z dostrzeganiem drobnych szczegółów. Jednak jak szybko udało ci się tego dokonać? Sprawdź, co czas świadczy o twoich umiejętnościach:

  • mniej niż 5 sekund — jesteś osobą o niebywałej dociekliwości i trudno jest coś przed tobą ukryć; 
  • 5-10 sekund — jesteś człowiekiem spostrzegawczym, jednak warto nad tym jeszcze popracować, gdyż niektóre sprawy mogą być dla ciebie niezauważalne;
  • Więcej niż 10 sekund — twoja spostrzegawczość uległa pogorszeniu i należy się jej przyjrzeć. Regularne wykonywanie zagadek może ci w tym pomóc.

Jeśli jednak nie udało ci się znaleźć świnki różniącej się od reszty, to nic się nie stało. Na naszą koncentrację i spostrzegawczość wpływa wiele czynników, takich jak stres lub zmęczenie. Być może ten dzień był dla ciebie trudny?  Nie zniechęcaj się do kolejnych łamigłówek, następnym razem będzie lepiej! Dziękujemy za udział w zabawie, a poniżej na obrazku sprawdzisz prawidłową odpowiedź.

Poprawna odpowiedź
Poprawna odpowiedźopracowanie własneINTERIA.PL
Znaki Zodiaku. Poznaj ich wady i zaletyInteria.tv
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas