Reklama

Tylko 2% zna prawidłowe rozwiązanie. Hipertrudny test na inteligencję

Lubisz rozwiązywać zagadki? Świetnie się składa, gdyż mamy jedną dla ciebie. Możesz mieć jednak z nią spory problemem, gdyż aż 98% osób podaje błędne rozwiązanie.

"Co można zobaczyć tylko raz w minucie?" - trudna zagadka na inteligencję

Wiele osób bardzo lubi podejmować się wszelakich zagadek, gdyż rozwiązywanie ich potrafi być nie lada wyzwaniem. Mimo trudności, jakie mogą sprawiać, to również bardzo dobra forma rozrywki. Nic nie daje takiej satysfakcji, jak prawidłowo rozwiązane zadanie. To również świetny trening dla mózgu, który poprawia zdolności umysłowe i koncentrację. Przygotowaliśmy dla was łamigłówkę, która wielu osobom sprawiła już problem. Celem zagadki jest wykazanie, co można zobaczyć w minucie, momencie i chwili. Oto treść zadania:

Tylko najinteligentniejsi wiedzą jak rozwiązać zagadkę o chwili. Oto odpowiedź

Jeżeli nie udało ci się poradzić z tą zagadką, to nic złego. W końcu tylko 2% użytkowników było w stanie ją rozwiązać. Teraz wytłumaczymy, jak powinno się rozpracowywać takie zadania. Przede wszystkim dokładnie przeczytaj polecenie, gdyż czytanie ze zrozumieniem jest kluczowym elementem rozwiązywania łamigłówek. Następnie wyłap słowa, które zostały zaznaczone kolorami. Chodzi o "minucie", "momencie" i "chwili". Następnie skup się na liczbach: "raz", "dwa" i "nigdy, czyli zero". Zastanów się, które litery powtarzają się w poszczególnych słowach w podanym schemacie. Oto poprawna odpowiedź:

Reklama

Litera "M" powtarza się "raz w minucie", "dwa razy w momencie" i "nigdy w chwili". Sprawdź się w innych zagadkach:

Zagadka na inteligencję: Ile braci i sióstr jest w rodzinie? 

Zagadka na inteligencję: wstaw znak pomiędzy liczby

Zagadka na inteligencję: Jaki dzień tygodnia będzie za 350 dni? 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: test na inteligencję | zagadka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy