Reklama

Reklama

Udawała, że ma raka. BBC stworzyło o niej dokument

Belle Gibson dość szybko zyskała rzeszę fanów. Za pośrednictwem Instagrama dzieliła się z odbiorcami historią o tym, jak wyleczyła raka mózgu, mimo że lekarze dawali jej tylko cztery miesiące życia. Remedium miała być dieta roślinna. Influencerka zapomniała jednak wspomnieć, że nigdy nie zdiagnozowano u niej nowotworu.

Kim jest Belle Gibson?

Belle Gibson pochodzi z Australii. W 2015 roku obserwowało ją 300 000 osób, wśród których promowała zdrowy styl życia.  Swoim fanom wmawiała, że to właśnie dzięki temu wyleczyła guza mózgu. 

Influencerka zyskiwała rzesze fanów na całym świecie, co dało jej szanse wydać książkę kucharską oraz stworzyć aplikację. 

Zapowiedziała, że część dochodów zostanie przekazana na cele charytatywne. Gdy okazało się to kłamstwem, dziennikarze zaczęli dokładnie przyglądać się temu, co Belle Gibson przekazuje za pośrednictwem mediów społecznościowych. 

W kwietniu 2015 roku influencerka przyznała, że nic z tego, co mówiła, nie jest prawdą. Dwa lata później została ukarana grzywną w wysokości 240 000 funtów. 

Reklama


Bad Influencer: The Great Insta Con

BBC zdecydowało się wyprodukować dokument przedstawiający historię Belle Gibson. Dokument opowiada również o osobach, które odrzuciły wszelkie porady lekarzy i idąc tropem influencerki, próbowały się leczyć za pomocą diety i stylu życia przez nią promowanego.

Czy dokument BBC będzie przestrogą, by nie wierzyć we wszystko, co pojawia się w mediach społecznościowych?

Czytaj więcej: 

Uciekająca Panna Młoda? Przebiegła prawie 500 kilometrów w słusznej sprawie

7 lipca to Światowy Dzień Czekolady. To musisz o nim wiedzieć

Jak ubiera się Pierwsza Dama latem

Zobacz także:

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje