Reklama

W niespełna minutę runęło kilkanaście wieżowców! Nagranie z Chin poraża

W Chinach postanowiono wyburzyć piętnaście wieżowców, które razem zajmowały powierzchnie około 500 tys. metrów kwadratowych. Budowle od lat stały nieużytkowane, ponieważ brakowało pieniędzy na zakończenie projektu. Wieżowce o łącznej wartości około 1 mld chińskich juanów runęły w 45 sekund.

Największy obszar wybuchu w Chinach

Władze zdecydowały się wyburzyć wieżowce, ponieważ te stały nieukończone od 2013 roku i zajmowały aż 500 tys. metrów kwadratowych powierzchni. Nagranie, na którym widać eksplozje, trwa niespełna minutę i robi furorę w sieci. Na filmie widać, jak gigantyczne budynki po kolei znikają w tumanach kurzu. Budowle znajdowały się w miejscowości Kunming w prowincji Yunnan.

Według doniesień mediów wieżowce warte było około 1 miliarda chińskich juanów, a to w przeliczeniu na złotówki 598 milionów.

15 wieżowców runęło w mgnieniu oka!

Chińska państwowa agencja Xinhua News oznajmiła,  że aby wyburzyć tak potężne budowle, potrzeba było aż 4,6 ton materiałów wybuchowych. Ładunki zostały rozlokowane w 85 tys. miejscach, dzięki temu w kilka sekund mogły runąć wszystkie drapacze chmur.  

Reklama

Wieżowce były częścią projektu Liyang Star City. Rozpoczęto ich budowle w 2011 roku. Od tego czasu nie udało się skończyć budynków. Powodem były wciąż rosnące koszty projektu.  

Wieżowce z biegiem lat niszczały. Ulewne deszcze zniszczyły fundamenty budynków, a to przyśpieszyło decyzję o zburzeniu. Min News donosi również, że budynki były niepotrzebne i nikt nie zgłaszał chęci ich remontu od 2013 roku.

Wymagająca akcja

Akcja zakrojona na tak szeroką skalę wymagała ewakuacji mieszkających w okolicy ludzi. Ponad 5,3 tys. osób musiało opuścić swoje domy. Film,  który szybko stał się internetowym viralem, robi niesamowite wrażenie na internautach. Trudno się dziwić. Kolejne wieżowce zamieniają się w gruz w przeciągu zaledwie 45 sekund. 

***

Przeczytaj również:


"Taniec z Gwiazdami": Niewiarygodne sceny na parkiecie! Łzy i groźba "kary" finansowej

Michał Szpak szokuje! Kaczka na koszulce artysty wywołała wielkie poruszenie

Magda Gessler i Lara Gessler przerywają milczenie po śmierci Piotra Gesslera

Zobacz również:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Chiny
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy