Reklama

Reklama

Wakacje w Polsce: Festiwale, koncerty, festyny!

Proponujemy wam dodatkową rozrywkę w bonusie do wczasów! Latem turystyczne regiony Polski szykują dla nas mnóstwo atrakcji. Dokądkolwiek się wybieracie, sprawdźcie, co dzieje się w okolicy.

Festiwal sztucznych ogni: Ustka, 10-11 lipca

Już 14. raz w Ustce odbędzie się spektakularny pokaz sztucznych ogni. Kolorowe i wybuchowe połączenie światła i muzyki podczas tego festiwalu co roku przyciąga wielotysięczną publiczność. To jedna z najbardziej rozpoznawalnych letnich usteckich imprez, która odbywa się przy nadmorskiej promenadzie. Warto wpisać do kalendarza, bo takiego ładunku emocji i wrażeń trudno doświadczyć w innym miejscu w Polsce. Przyjazd na festiwal to również doskonała okazja do poznania malowniczych okolic Ustki.

Ogólnopolskie spotkania śpiewajmy poezję: Olsztyn, 25-26 czerwca

Spotkania szczególne, bo z okazji 40-lecia. Wielu laureatów Spotkań to dziś uznani artyści, powracający wciąż jako goście, twórcy koncertów, jurorzy czy przyjaciele. Wśród nich są Magdalena Cielecka, Magdalena Kumorek, Janusz Radek, Andrzej Poniedzielski, Elżbieta Adamiak. Będą na scenie i na widowni. Gospodarze wieczorów to m.in. Artur Andrus i Bogusław Sobczuk.

Reklama

Festiwal media i sztuka: Darłowo, 9-12 lipca

Brzmi poważnie, ale jest świetnym połączeniem koncertów ze spotkaniami z pisarzami i dziennikarzami. Trzeciego dnia (11.07.) na scenie przy latarni w nadmorskiej dzielnicy Darłowa, czyli Darłówku wystąpi Kayah (wstęp wolny). W tym roku czekają nas spotkania: z mistrzami kryminału (m.in. Markiem Krajewskim, Zygmuntem Miłoszewskim, Mariuszem Czubajem) dziennikarzami (m.in.: Wojciechem Mannem, Marcinem Kydryńskim, Marcinem Mellerem, Mariuszem Szczygłem). Dla wielu jednak gwoździem programu będzie benefis wspaniałego aktora Wojciecha Pszoniaka.

Jarmark folkloru i jadła kresowego: Suwałki, 26 lipca

W pięknym parku Konstytucji od godziny 10, w samym centrum Suwałk, rozgoszczą się stragany z przysmakami polsko-litewskiego pogranicza i rękodziełem z tych stron. Przechadzając się wśród potężnych klonów i jesionów (park założono w 1820 roku!), można będzie spróbować kiszek, pierożków tatarskich, litewskich serów, mięs, miodów i wypieków. Bo ideą imprezy jest promowanie specjałów mniejszości narodowych Euroregionu Niemen, a także upowszechnianie kultury kresowej i ginących zawodów. W ramach festiwalu mają też miejsce warsztaty sztuki kulinarnej, kiermasze i koncerty.

Święto śliwki: Szydłów,15-16 sierpnia

Ten smakowity owoc stał się symbolem Szydłowa (woj. świętokrzyskie). Śliwki świeże i suszone, przetwory śliwkowe (na terenie gminy uprawia się aż 45 jej odmian) i wykonana według starej receptury szydłowska śliwowica rozsławiają miasto i promują region. Na uczestników czeka degustacja, ale i pokaz tradycyjnego suszenia owoców "na laskach", bo tak powstaje oryginalny produkt regionalny wędzona śliwka szydłowska.

Festiwal Słowian i wikingów: Wolin, 31 lipca-2 sierpnia

Jedna z największych, inspirowanych historią imprez w Europie, w której uczestniczy ok. 2000 osób z 26 krajów świata. Prezentowane są tu: warsztaty dawnych rzemiosł, odbywają się występy zespołów muzyki oraz tańca dawnego, regaty, rejsy zrekonstruowanych dawnych łodzi, inscenizacje wydarzeń historycznych i obrzędów oraz wielkie bitwy z udziałem 600 wojów!

Dominika Frankowska

Olivia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy