Weekend w kinie

emptyLike
Lubię to
Lubię to
like
0
Super
relevant
0
Hahaha
haha
0
Szok
shock
0
Smutny
sad
0
Zły
angry
0
Udostępnij

Kinowe premiery tego weekendu (12-14 listopada) to <a href="http://film.interia.pl/az/pokaz?idf=2973">"W pogoni za rozumem"</a> - druga część perypetii słynnej Bridget Jones, w którą wciela się Renee Zellweger, <a href="http://film.interia.pl/az/pokaz?idf=4145">"Pięć nieczystych zagrań"</a> - wspólny projekt Larsa von Triera i Jorgena Lecha oraz <a href="http://film.interia.pl/az/pokaz?idf=4149">"Ostatni Taniec"</a> - kanadyjski dramat o jednej z nowojorskich grup tanecznych, z Patrickiem Swayze w roli głównej.

Bohaterka filmu "Bridget Jones: W pogoni za rozumem" - zakompleksiona, skoncentrowana na sobie, licząca kalorie, samotna londyńska trzydziestolatka - odnalazła wreszcie prawdziwą miłość.

Kadr z filmu "Bridget Jones: W pogoni za rozumem"
.

Film wyreżyserował Beeban Kidron, poza Renee Zellweger w obrazie wystąpili Colin Firth i Hugh Grant.

Do naszych kin trafi także obraz "Pięć nieczystych zagrań".

W 2000 roku Lars von Trier zorganizował spotkanie z najsławniejszym duńskim dokumentalistą i swoim dawnym nauczycielem Jorgenem Lethem, podczas którego nieustannie gadał, poił gościa wódką, karmił kawiorem, a całość nagrał cyfrową kamerą.

Kadr z filmu "Pięć nieczystcyh zagrań"
.

Leth zgodził się. Na filmie widzimy, że w miarę jak ograniczenia narzucone przez von Triera stawały się coraz bardziej dziwaczne i niepokojące, frustracja i gniew Lethta rosły. Zdał sobie sprawę, że celem tego projektu jest złamanie go i zmuszenie do stworzenia fatalnego filmu - a wszystko to w ramach źle pojętego eksperymentu, a może wręcz tylko dla uciechy von Triera.

Ostatecznie jednak to sam Leth zaczyna sobie narzucać ograniczenia, próbując stosować się do zasad von Triera i jednocześnie samemu dobrze wypaść. W efekcie w "Pięciu nieczystych zagraniach" oglądamy fascynujący pojedynek dwóch wielkich osobowości. Film jest twórczą zabawą badającą fenomen tworzenia filmów.

Kadr z filmu "Ostatni Taniec"
.

Alex McGrath, dyrektor artystyczny słynnej nowojorskiej szkoły baletowej, umiera nagle na atak serca. Niemożność zastąpienia Alexa oznacza koniec "Dance Motive", legendarnego tańca, który nigdy dotąd nie wykonywany. Premierowy występ z wykorzystaniem tego układu może jednak uratować szkołę.

Troje tancerzy spotka się po siedmiu latach, by zrealizować wspólne marzenie, które kiedyś stracili - jak się im wydawało - bezpowrotnie.

INTERIA.PL
emptyLike
Lubię to
Lubię to
like
0
Super
relevant
0
Hahaha
haha
0
Szok
shock
0
Smutny
sad
0
Zły
angry
0
Udostępnij
Oceń artykuł
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Przejdź na