Reklama

Reklama

Worki ryżu zastępują im dzieci! W Japonii to coraz częstsze

Rodzice w Japonii wysyłają torby ryżu ważące tyle samo, co ich noworodki do krewnych, którzy nie mogą odwiedzić dzieci z powodu pandemii. Torby są dostępne w wielu różnych wzorach, niektóre mają kształt dziecka owiniętego w kocyk. Czy trend dotrze również do Europy?

Ryżowe kukiełki biją rekordy popularności

Dzięki workom ryżu z zaprasowanym  zdjęciem niemowlaków krewni czują się tak, jakby przytulali noworodka.  Patrząc na podobiznę twarzy przyczepioną do napełnionej ziarenkami ryżu torby, wyobrażają sobie moment, w którym trzymali w ramionach bliskie im dziecko. Co ważne waga woreczka ściśle odpowiada wadze noworodka, dzięki czemu wrażenia są jeszcze bardziej realistyczne. Cena nietypowego akcesorium zależy od ilości zużytego ryżu. Za worek o wadze 3,5 kilograma średnio należy zapłacić około 120 złotych.

"Po raz pierwszy wpadłem na ten pomysł około 14 lat temu, kiedy urodził się mój własny syn i zastanawiałem się, co mogę zrobić, aby krewni, którzy mieszkali daleko i nie mogli przyjechać go zobaczyć, poczuli się, jakby trzymali go w ramionach. Postanowiliśmy więc zrobić torby ryżu o tej samej wadze i kształcie dziecka, aby krewni mogli je trzymać je i poczuć słodycz "- mówi Naruo Ono, pomysłodawca nietypowych lalek z ryżu.

Reklama

Coraz więcej osób zamawia ryżowe podobizny dzieci

Pomysł szybko uzyskał aprobatę innych osób ze środowiska Ono. Coraz więcej osób zachwycało się kukiełką w kształcie dziecka, mówiąc, że to interesujący pomysł, który mógłby zrobić furorę. Naruo zaczął produkować torby dla innych osób. Klientów stopniowo przybywało, a zamówienia spływały z całej Japonii.

Nowy trend ślubny - czy zawita do Europy?

Naruo Ono szybko sprawił, że torebki ryżowe znalazły zastosowanie również w branży ślubnej. Rozpoczął nową modę. Państwo młodzi dają kukiełki ze swoimi zdjęciami z dzieciństwa rodzicom podczas ceremonii ślubnej. Jest to nietypowy sposób na podziękowanie za wychowanie, a także okazanie wdzięczności, miłości i oddania.  

Ślubne woreczki ryżowe stały się jeszcze bardziej popularne niż te z podobiznami dzieci. "Podczas pandemii zapotrzebowanie na nie naprawdę wzrosło, ponieważ ludzie nie mogli podróżować na ceremonie ślubne" - stwierdził Ono.

Przeczytaj również:

Poważna awaria atomowego okrętu. Rosjanie odmówili pomocy

Aleksandra Domańska jest w ciąży! Aktorka rozwiała wątpliwości

Zobacz również:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: dzieci | Japonia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy