Zagadka matematyczna: Czy uda ci się ją rozwiązać? Internauci załamują ręce

Rozwiązując różnego rodzaju zagadki, ćwiczymy umiejętność logicznego myślenia i rozwiązywania problemów. Istotne jest jednak, aby wykonywać je systematycznie, przynajmniej jedną zagadkę na dzień. Oto ćwiczenie matematyczne, z którym mają problem internauci.

Czy uda ci się poprawnie rozwiązać naszą łamigłówkę? Tylko nieliczni potrafią to zrobić w 10 sekund
Czy uda ci się poprawnie rozwiązać naszą łamigłówkę? Tylko nieliczni potrafią to zrobić w 10 sekundopracowanie własneINTERIA.PL

Zagadka dla najbystrzejszych. Sprawdź się w naszej łamigłówce

Logiczne myślenie jest umiejętnością związaną z analizowaniem informacji, rozumowaniem i podejmowaniem jasnych decyzji. Jest to istotna umiejętność, która ma wiele praktycznych zastosowań. Dzisiaj przedstawimy ci jedną z naszych łamigłówek, która internautom nie daje spokoju. Spójrz na poniższe ćwiczenie i postaraj się je rozwiązać. Na wykonanie zadania masz tylko 10 sekund, więc nie trać cennego czasu. Gotowy? Start!

2 × 3 + 9 - 6 × 2 ÷ 3 (2 ÷ 1) × 9 = ?
Kliknij w obrazek i sprawdź nasze pozostałe testy
Kliknij w obrazek i sprawdź nasze pozostałe testyINTERIA.PL

Poprawna odpowiedź

Jeśli udało ci się rozwiązać tę zagadkę, oznacza to, że twój iloraz inteligencji jest bardzo wysoki. Jeżeli jednak nie podołałeś wyzwaniu, to nic się nie stało. Zdarza się najlepszym. Na rozwiązywanie zadań wpływa wiele czynników, a między innymi stres. Być może jesteś po prostu zmęczony? Potraktuj łamigłówkę, jako formę rozrywki.

Podczas rozwiązywania danego równania ważne jest przypomnienie sobie podstawowych zagadnień z zakresu matematyki. Kolejność działań ma kluczowe znaczenie. Rozpoczynamy od rozwiązywania zadań w nawiasach, następnie wykonujemy potęgowanie, przechodzimy do mnożenia i dzielenia, a na końcu zajmujemy się dodawaniem i odejmowaniem. Poprawne rozwiązanie znajdziesz poniżej. 

2 × 3 + 9 - 6 × 2 ÷ 3 (2 ÷ 1) × 9 = -57

Zobacz również:

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas