Reklama

Zagadka matematyczna, którą poprawnie wykonało tylko 2% użytkowników. Największy problem sprawia trzecie równanie

Chcesz popracować nad logicznym myśleniem? Idealnym na to sposobem są zagadki matematyczne. Czy uda się rozwiązać, ile wynosi kot, pies i słoń? To trudna łamigłówka, którą rozwiązało jedynie 2% użytkowników. Podejmiesz się naszego wyzwania? Powodzenia!

Trudny test IQ. Ile wynosi równanie?

Rozwiązywanie zadań matematycznych wpływa przede wszystkim na logiczne myślenie, które przydatne jest w wielu innych dziedzinach. Dodatkowo łamigłówki pomagają rozwijać umiejętności analizy problemów, wypracowywania strategii rozwiązania i podejmowania działań. Powinny podejmować się tego różne osoby - nie tylko studenci i uczniowie, ale również osoby dorosłe. Spróbuj rozwiązać naszą zagadkę matematyczną. Jaki jest wynik poniższego równania?

Jak prawidłowo rozwiązać zagadkę matematyczną? 98% użytkowników poległo na trzecim równaniu

Nie udało ci się wykonać naszego zadania? Nic się nie stało, to praktyka czyni mistrza. Poniżej znajdziesz schemat, jak poprawnie rozwiązać tę zagadkę.

Reklama
  • Równanie pierwsze: jeśli kot pomnożony przez psa jest równy zeru, oznacza to, że któreś z tych zwierząt także jest równe zeru. Pamiętaj, każda cyfra mnożona przez zero, da nam zero. W naszym równaniu załóżmy, że kot=0. 
  • Równanie drugie: skoro kot=0, oznacza to, że pies=7. 
  • Równanie trzecie: w tym kroku należy pamiętać o kolejności działań matematycznych. Najpierw przechodzimy do mnożenia, a następnie do dodawania. Oznacza to, że słoń=9.
  • Równanie czwarte: na tym etapie należy dodać do siebie wszystkie zwierzęta. Prawidłowe rozwiązanie to: 0+7+9=16.

Sprawdź się w naszych innych łamigłówkach:

Zagadka na inteligencję. Tylko 2% osób podaje poprawny wynik

Matematyczna zagadka na inteligencję 

Zagadka na inteligencję tylko dla najbystrzejszych

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zagadka matematyczna | test IQ | test na inteligencję
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy