Zagadka matematyczna na poziomie 3 klasy podstawowej. Tylko 5% zna poprawną odpowiedź

Łamigłówki są świetnym narzędziem edukacyjnym, które nie tylko rozwija umiejętności matematyczne, ale również kształtuje naszą inteligencję. Oto jedno z ćwiczeń dla dzieci, którego nie potrafi rozwiązać aż 95% użytkowników. Czy podejmiesz się naszego wyzwania? Powodzenia!

Podejmij się wyzwania intelektualnego
Podejmij się wyzwania intelektualnegoopracowanie własneINTERIA.PL

Zagadka na logiczne myślenie. Czy uda ci się rozwiązać matematyczne ćwiczenie?

Zagadki matematyczne pełnią kilka istotnych funkcji. Odpowiadają za rozwijanie umiejętności logicznego myślenia i uczą kreatywności. Tego rodzaju ćwiczenia mogą być zabawne i satysfakcjonujące, co może zmotywować do nauki matematyki. Dodatkowo rozwiązywanie zagadek w grupie może promować współpracę i komunikację międzyludzką.

Dzisiaj przedstawimy ci jedną z łamigłówek na poziomie 3 klasy podstawowej. Spójrz na poniższą zagadkę i postaraj się ją rozwiązać w mniej niż 10 sekund. Gotowy? Start!

1 + 92 : 2 x (1 + 2) = ?
Spodobała ci się nasza łamigłówka? Kliknij w obrazek i sprawdź więcej!
Spodobała ci się nasza łamigłówka? Kliknij w obrazek i sprawdź więcej!opracowanie własneINTERIA.PL

Poprawne rozwiązanie

Udało ci się rozwiązać naszą zagadkę matematyczną? Brawo! Oznacza to, że należysz do nielicznej grupy, która potrafi tego dokonać. Jeśli jednak nie sprostałeś naszemu zadaniu, to nic się nie stało. Na koncentrację wpływa wiele czynników, takich jak stres lub zmęczenie. Być może to nie jest twój najlepszy dzień? Poniżej znajdziesz poprawne rozwiązanie ćwiczenia.

  • 1 + 92 : 2 x (1 + 2) = ?
  • 1 + 92 : 2 x 3 = ?
  • 1 + 46 x 3 = ?
  • 1 + 138 = 139

Pamiętaj, że nad umiejętnościami matematycznymi można pracować za pomocą rozwiązywania różnorodnych łamigłówek. Wystarczy wykonywać je systematycznie.

Znaki Zodiaku. Poznaj ich wady i zaletyInteria.tv
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas