Dziecinnie prosta zagadka matematyczna. Dorośli mają z nią problem

Rozwiązując zadania matematyczne, upewnij się, że w pełni rozumiesz polecenie. Większość z nich jest ćwiczeniami na logiczne myślenie. Warto wykorzystać także swoją wiedzę z zakresu tej dziedziny. Dzisiaj przedstawimy ci łamigłówkę, która bywa problematyczna. Podejmiesz się naszego wyzwania? Powodzenia!

Rodzice załamują ręce. To ćwiczenie sprawia im trudności
Rodzice załamują ręce. To ćwiczenie sprawia im trudnościopracowanie własneINTERIA.PL

Zagadka, która załamuje dorosłych. Proste ćwiczenie z matematyki

Zagadki matematyczne występują w różnych stopniach trudności, a ich poziom może być dostosowany do wieku oraz umiejętności intelektualnych osób, które próbują je rozwiązać. Dziś przygotowaliśmy dla ciebie jedną z naszych dziecinnie prostych zagadek, którą rozwiązują dzieci w 2 klasie szkoły podstawowej.

Przed rozpoczęciem jednak spróbuj wyciszyć swój umysł, gdyż stres może negatywnie wpłynąć na odpowiedź. Następnie spójrz na ćwiczenie i postaraj się wstawić odpowiednie znaki między cyfry, tak aby wynik się zgadzał. Pamiętaj jednak, że łamigłówka jest ograniczona czasowo, a na jej wykonanie masz tylko 10 sekund. Gotowy? Start!

Kliknij w obrazek i sprawdź nasze pozostałe ćwiczenia
Kliknij w obrazek i sprawdź nasze pozostałe ćwiczeniaopracowanie własneINTERIA.PL

Prawidłowe rozwiązanie

Czy udało ci się rozwiązać naszą zagadkę? Jeżeli tak, to gratulacje! Jeśli nie udało ci się przejść przez to ćwiczenie, to nic się nie stało. Być może jesteś po prostu zmęczony? Pamiętaj, że na wykonywanie zadań wpływa wiele czynników, w tym stres i zmęczenie. Poniżej dowiesz się, jak wygląda prawidłowe rozwiązanie.

7-7:7=6

Pamiętaj, że nad umiejętnościami matematycznymi można pracować za pomocą rozwiązywania różnorodnych łamigłówek. Wystarczy wykonywać je systematycznie.

Zobacz również:

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas