Byłeś orłem z matematyki w szkole? Sprawdź, czy podołasz naszemu zadaniu

Matematyki uczymy się już w czasach przedszkola i podstawówki. Dzięki temu rozwijamy umiejętności logicznego myślenia, analizowania oraz rozwiązywania problemów. Dodatkowo są to zadania, które przygotowują do życia codziennego, np. zarządzania finansami, czy rozumienia statystyk. Oto jedno z zadań, które zdradzi, czy dobrze radziłeś sobie w szkole. Powodzenia!

Łamigłówka szkolna, z którą poradzą sobie tylko pilni uczniowie
Łamigłówka szkolna, z którą poradzą sobie tylko pilni uczniowie opracowanie własneINTERIA.PL

Uważaliście na matematyce? Oto prosty test

Rozwiązując ćwiczenia matematyczne, istotne jest zrozumienie poleceń, które czasem bywają podchwytliwe. Następnie warto określić dane i informacje, z jakimi mamy do czynienia. Potem już możemy zacząć wykonywanie obliczeń zgodnie z zasadami matematycznymi. Dzisiaj przedstawimy ci jedną z takich łamigłówek. Spójrz na poniższe zadanie i postaraj się rozwiązać je w mniej niż 10 sekund. Tylko osoby, które uważały na zajęciach z matematyki, są w stanie to zrobić. Gotowy? Start!

2 x 2 : 2 + 2 - 2 (2 x 2) : 2 = ?
Kliknij w obrazek i sprawdź nasze pozostałe zagadki
Kliknij w obrazek i sprawdź nasze pozostałe zagadkiopracowanie własneINTERIA.PL

Prawidłowe rozwiązanie

Czy udało ci się rozwiązać naszą zagadkę? Jeżeli tak, to gratulacje! Jeśli nie udało ci się przejść przez to ćwiczenie, to nic się nie stało. Być może jesteś po prostu zmęczony? Pamiętaj, że na wykonywanie zadań wpływa wiele czynników, w tym stres i zmęczenie.

Podczas rozwiązywania danego równania ważne jest przypomnienie sobie podstawowych zagadnień z zakresu matematyki. Kolejność działań ma kluczowe znaczenie. Rozpoczynamy od rozwiązywania zadań w nawiasach, następnie wykonujemy potęgowanie, przechodzimy do mnożenia i dzielenia, a na końcu zajmujemy się dodawaniem i odejmowaniem. Zadania powinny być wykonywane od lewej do prawej. Poprawne rozwiązanie znajdziesz poniżej. 

  • 2 x 2 : 2 + 2 - 2 (2 x 2) : 2 = ?
  • 2 x 2 : 2 + 2 - 2 x 4 : 2
  • 4 : 2 + 2 - 8 : 2 = ?
  • 2 + 2 - 4 = ?
  • 4 - 4 = 0
2 x 2 : 2 + 2 - 2 (2 x 2) : 2 = 0
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas