Zagadka matematyczna: Proste ćwiczenie, z którym 95% osób dorosłych ma problem

Rozwiązanie łamigłówek matematycznych stanowi nie tylko efektywne ćwiczenie dla mózgu, ale także ciekawą formę rozrywki. Tego typu zadania mogą wspierać rozwój kreatywności, logicznego myślenia oraz umiejętności rozwiązywania problemów. Dzisiejsza zagadka stanowi wyzwanie nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Czy zdołasz się zmierzyć z naszym zadaniem? Życzymy powodzenia!

article cover
opracowanie własneINTERIA.PL

Prosta zagadka matematyczna na pobudzenie umysłu

Dzisiaj przedstawimy ci jedną z naszych łamigłówek matematycznych, którą rozwiążą tylko osoby, które uważały w szkole. Aż 95% osób ma problem z tym ćwiczeniem. Spójrz na poniższe zadane i postaraj się je wykonać w wyznaczonym czasie. Masz na to tylko 10 sekund. Gotowy? Start!

4 - 4 x 4 + 4 = ?
Kliknij w obrazek i sprawdź nasze pozostałe testy
Kliknij w obrazek i sprawdź nasze pozostałe testyopracowanie własneINTERIA.PL

Prawidłowe rozwiązanie

Czy udało ci się rozwiązać naszą zagadkę? Jeżeli tak, to gratulacje! Jeśli nie udało ci się przejść przez to ćwiczenie, to nic się nie stało. Być może jesteś po prostu zmęczony? Pamiętaj, że na wykonywanie zadań wpływa wiele czynników, w tym stres i zmęczenie. Poprawne rozwiązanie znajdziesz poniżej.

  • 4 - 4 x 4 + 4 = ?
  • 4 - 16 + 4 = ?
  • -12 + 4 = -8

Sprawdź, czy poradziłbyś sobie z maturą z matematyki Quiz: Matura z matematyki. Tylko pilny uczeń zdobędzie komplet punktów

Znaki Zodiaku. Poznaj ich wady i zaletyInteria.tv
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas