Zagadka matematyczna: Tylko 10% użytkowników rozwiąże ćwiczenie w 10 sekund

Rozwiązywanie łamigłówek to świetna forma rozrywki. Możesz zaangażować do tego swoich bliskich i porównać wspólnie odpowiedzi. Dodatkowo ćwiczenia matematyczne rozwijają logiczne myślenie i kreatywność, a nawet pobudzają umysł. Gdy czujemy, że nasz mózg jest już zmęczony, warto wtedy podjąć się małego wyzwania, które rozrusza nasze szare komórki. Oto jedna z takich zagadek. Powodzenia!

Jak szybko rozwiążesz naszą łamigłówkę?
Jak szybko rozwiążesz naszą łamigłówkę?Opracowanie własne/Canva ProINTERIA.PL

Prosta zagadka matematyczna

Dzisiaj przedstawimy ci jedną z naszych łatwych łamigłówek matematycznych. Jak się okazuje, nawet najprostsze zadania mogą sprawiać dorosłym problemy. Aż 90% użytkowników ma kłopot z tym ćwiczeniem. Spójrz na poniższe zadane i postaraj się je wykonać w wyznaczonym czasie. Masz na to tylko 10 sekund. Gotowy? Start!

2 x 2 + 2 : 2 - 2 + 2 = ?
Kliknij w obrazek i sprawdź nasze inne ćwiczenia matematyczne
Kliknij w obrazek i sprawdź nasze inne ćwiczenia matematyczneOpracowanie własne/Canva ProINTERIA.PL

Prawidłowe rozwiązanie

Udało ci się rozwiązać naszą łamigłówkę matematyczną? Oznacza to, że zaliczasz się do 10% użytkowników, które tego dokonały tego w mniej 10 sekund. Świadczy to o niebywałej inteligencji i umiejętności logicznego myślenia. Jeśli nie podołałeś temu wyzwaniu, to nic się nie stało. Potraktuj naszą zagadkę jako formę rozrywki. Poniżej znajdziesz poprawne rozwiązanie łamigłówki:

  • 2 x 2 + 2 : 2 - 2 + 2 = ?
  • 4 + 1 - 2 + 2 = 5

Sprawdź nasze pozostałe zagadki matematyczne: 

Znaki Zodiaku. Poznaj ich wady i zaletyInteria.tv
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas
{CMS: 0}