Reklama

Zaginięcie Madeleine McCann. Śledczy mają nowe dowody

Zaginięciem Madeleine McCann do dziś interesują się media na całym świecie. Właśnie pojawiły się informacje, że śledczy mają nowe dowody w sprawie dziewczynki.

Zaginięcie Madeleine McCann

Madeleine McCann przebywała z rodzicami na wakacjach w Praia da Luz. Dziewczynka zaginęła 3 maja 2007 roku. Gdy jej rodzice byli na kolacji z przyjaciółmi, Madeleine McCann zniknęła z wynajętego pokoju, który znajdował się na parterze budynku. Matka jako pierwsze zorientowała się, że dziewczynka zaginęła. 

Kilka miesięcy po zaginięciu Madeleine McCann podejrzenia padły na rodziców dziewczynki. Nie postawiono im jednak zarzutów. W połowie 2008 roku śledztwo zostało umorzone. Podjęto decyzję, że ewentualne wznowienie nastąpi w przypadku pojawienia się nowych dowodów. 

Reklama

Trzy lata później brytyjska policja wszczęła śledztwo po apelu rodziców Madeleine McCann oraz ówczesnego premiera Wielkiej Brytanii Davida Camerona. Dwa lata później również w Portugalii na nowo zaczęto przyglądać się zaginięciu dziewczynki. Dopiero w 2020 roku doszło do zwrotu w sprawie. Podejrzanym stał się Christian B. odsiadujący wyrok za przestępstwa seksualne. Nie usłyszał jednak zarzutów.    

Nowe dowody w sprawie Madeleine McCann

Jak podaje "The Sun", dziennikarze Sat. 1 pracujący nad dokumentem poświęconym sprawie Madeleine McCann mieli zdobyć dowód świadczący o tym, że Christian B. był w pobliżu Praia da Luz, gdy zaginęła dziewczynka. 

"Smutna historia Madeleine McCann ma wiele niemieckich oblicz. Sprawa jest rozpatrywana przez Sąd Okręgowy w Brunszwiku, ponieważ głównym podejrzanym jest Niemiec Christian B. W jego otoczeniu znajduje się wiele kobiet i mężczyzn, którzy mogą opisać szczegóły dotyczące zbrodni" - jak podaje "The Sun" powiedziała Juliane Ebling, redaktor naczelna.

Nowe dowody miałyby być potwierdzeniem, że mężczyzna stoi za porwaniem dziecka. Christian B. obecnie odbywa karę 7 lat pozbawienia wolności za zgwałcenie 72-letniej Amerykanki w Algarve w 2005 roku. 

Czytaj więcej:

Policja potwierdziła śmierć Madeleine McCann. Rodzice otrzymali list

Sprawa Madeleine McCann. Zadziwiające oświadczenie tiktokerki

Zobacz także:
INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy